http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/06/20/2023-06-20_5647/images/images-54655.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/06/20/2023-06-20_5647/images/images-72711.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/06/20/2023-06-20_5647/images/images-51193.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/06/20/2023-06-20_5647/images/images-26941.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/06/20/2023-06-20_5647/images/images-6326.png

ГЛОБАЛЬНИЙ ФОНД МІСТ ДЛЯ МІГРАНТІВ І БІЖЕНЦІВ НАГОРОДЖУЄ ДУНАЇВЦІ ЗА «ДОМІВКА ПОДАЛІ ВІД НЕБЕЗПЕКИ»

20.06.2023

Дунаївці приєднуються до п’яти інших міст, які пропонують рішення для мігрантів та внутрішньо переміщених дітей та опікунів

Дунаївці, Україна, 20 червня 2023 р. — У Всесвітній день біженців Дунаївці оголошено реципієнтом Глобального фонду міст для мігрантів і біженців: дітей та опікунів. Започаткований Радою мерів з питань міграції у партнерстві з Фондом Бернарда ван Ліра та Фондом Конрада Н. Гілтона, новий підрозділ фонду спрямовує 1,2 мільйона доларів США та технічні ресурси в Дунаївці та п’ять інших міст, надаючи рішення для мігрантів та внутрішньо переміщених дітей та їхніх родин.

Дунаївці спрямують кошти на перепрофілювання покинутої лікарні для надання житла та соціальних послуг внутрішньо переміщеним дітям та сім’ям, які тікають від конфлікту, що триває в регіоні. Після війни планується перетворити приміщення на дитячий табір або реабілітаційний центр для постраждалих від домашнього та гендерного насильства.

По всьому світу у 2022 році понад 43 мільйони дітей були вимушено переміщені, що становить 40 відсотків усіх біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб минулого року. Оскільки 70 відсотків переміщених осіб у світі шукають притулку в містах, все більше дітей дивляться на міста як на простір для безпеки, розвитку та навчання. Мери в усьому світі вживають заходів, але часто мають обмежений доступ до фінансових ресурсів для масштабування цієї роботи.

«З початку війни Дунаївці прийняли понад 10 тисяч людей, які приїхали з різних регіонів України, а на цей момент у нашому місті проживає близько 4 тисяч внутрішньо переміщених осіб», – сказала Веліна Заяць, міський голова Дунаївців, Україна. «Глобальний фонд міст для мігрантів і біженців допоможе нам покращити життя дітей і сімей, переміщених сьогодні, одночасно зміцнюючи нашу спроможність задовольняти майбутні потреби після закінчення війни».

Міста, оголошені сьогодні, включають Амман, Йорданія; Дунаївці, Україна; Гуаякіль, Еквадор; Мілан, Італія; Монтевідео, Уругвай; Рамалла, Палестина. Вони охоплюють шість націй на трьох континентах і разом представляють майже 10 мільйонів жителів. «Наші міські грантоотримувачі пропонують амбітні рішення щодо здоров’я та розвитку дітей раннього віку, цілісного доступу до послуг для опікунів, дружнього до дітей міського дизайну, кліматичних заходів тощо», – сказала Вітторія Занусо, виконавчий директор Ради мерів з питань міграції. «Разом вони мають потенціал для покращення життя тисяч дітей-мігрантів і переміщених дітей, які живуть у своїх містах, одночасно показуючи, як решта світу може зробити те саме».

Дунаївці було відібрано Відбірковим комітетом із колишніх мерів, експертів із відповідної тематики та представників молоді серед 200 міських органів влади на основі ключових критеріїв, включно з очікуваним впливом, залученням постраждалих громад, відданістю керівництва міста та ймовірністю інституціоналізації або тиражування.

Кожне місто отримає 200 000 доларів США на додаток до технічної підтримки протягом 12 місяців, щоб втілити свої проєкти в життя за підтримки Ради мерів з питань міграції (MMC) та його стратегічних партнерів: C40 Група міст-лідерів з питань клімату (C40 Cities), Metropolis, Агентство ООН з питань міграції ( МОМ), Об’єднані міста та органи місцевого самоврядування (UCLG), Програма ООН з населених пунктів (UN-Habitat) та Агентство ООН у справах біженців (UNHCR).

Ви можете дізнатися більше про «Домівка подалі від небезпеки» за посиланням www.mayorsmigrationcouncil.org/gcf-cc.

Контактна особа Дунаєвецької міської громади: Микола Островський, Начальник Управління соціального захисту та праці Дунаєвецької міської ради, номер телефону +380975490475, адреса електронної пошти geliard@meta.ua, dunorg@i.ua.

Відвідайте https://www.mayorsmigrationcouncil.org/gcf і слідкуйте за #GlobalCitiesFund у соціальних мережах, щоб дізнатися більше про Глобальний фонд міст для мігрантів і біженців.

Для додаткової інформації чи запитів преси, звертайтеся до Синтії Наххас, спеціалістки з комунікацій Ради мерів з питань міграції, за адресою cnahhas@mayorsmigrationcouncil.org або +1 (917) 246-2586.

###

Про Глобальний фонд міст для мігрантів та біженців

Глобальний фонд міст для мігрантів і біженців (GCF) — це відповідь Ради мерів з питань міграції (MMC) на незадоволені потреби міст, оскільки вони підтримують мігрантів, біженців і внутрішньо переміщених осіб (ВПО) перед лицем нагальних викликів, від глобальними пандемій до кліматичної кризи.

Прямо фінансуючи міста для реалізації інклюзивних програм їхнього власного дизайну, GCF створює прецеденти фінансової здійсненності в міських органах влади, які часто ігноруються донорами з низькою толерантністю до ризику. GCF очолює MMC у партнерстві з шістьма ключовими стратегічними партнерами: C40 Група міст-лідерів з питань клімату (C40 Cities), Metropolis, Агентство ООН з питань міграції (МОМ), Об’єднані міста та органи місцевого самоврядування (UCLG), Програма ООН з населених пунктів (UN-Habitat) та Агентство ООН у справах біженців (UNHCR).

Починаючи з 2021 року з початкових інвестицій у розмірі 1 000 000 доларів США для підтримки п’яти міст, менш ніж за два роки GCF перетворився на фонд у 8 000 000 доларів США, який підтримується п’ятьма донорами з 28 міськими грантоотримувачами. Ці міста безпосередньо підтримують тисячі мігрантів, біженців і маргіналізованих жителів у трьох тематичних розділах: Інклюзивні кліматичні дії, Інклюзивне реагування на пандемію і Діти та опікуни.

Завдяки підтримці наших стратегічних партнерів і наших ключових донорів — Фонду Бернарда ван Ліра, Фонду Конрада Н. Гілтона, Фонду IKEA, Фондів Відкритого Суспільства та Фонду Роберта Боша — GCF перевищив нашу ціль зібрати фінансування для 22 міст до кінця 2022 року, і майже 80 відсотків колишніх міст-грантоотримувачів GCF продовжують просувати свої проєкти за рахунок зовнішніх або внутрішніх фінансових ресурсів.

Проєкт масштабування Паризького форуму миру 2022 та Ідея, що змінює світ Fast Company 2022, GCF створив ринок готових до інвестування міських рішень для мігрантів і біженців з потенціалом для перенесення гуманітарних заходів і заходів в сфері розвитку на тих, хто найкраще підходить для цього: міста.

Щоб дізнатися більше, відвідайте веб-сайт GCF.

Про Раду мерів з питань міграції

Рада мерів з питань міграції (MMC) — це коаліція на чолі з мерами, яка прискорює амбітні глобальні дії щодо міграції та переміщення. Оскільки більшість мігрантів і переміщених осіб у світі живуть у містах, наша місія полягає в тому, щоб використовувати силу міської дипломатії та практики, щоб створити світ, де міські мігранти, переміщені особи та приймаючі громади можуть процвітати.

Щоб реалізувати наше бачення, ми допомагаємо мерам і містам, які вони очолюють:

i) впливати на політичні рішення на національному та міжнародному рівнях;

ii) забезпечувати фінансові та технічні ресурси для реалізації місцевих рішень;

iii) сприяти глобальним діям на нових рубежах політики;

iv) підвищувати обізнаність серед глобальної аудиторії;

v) створювати та ділитися знаннями, заснованими на місцевому досвіді;

vi) будувати відносини з місцевими та глобальними лідерами.

Створена мерами для мерів, ми є гнучкою командою політичних радників і міських практиків на чолі з Радою керівництва глобальних міських лідерів, включно з мерами Аммана, Брістоля, Північної Дакки, Фрітауна, Кампали, Мілана, Монтевідео, Монреаля та Цюріха. Ми управляємось як спонсорський проєкт Rockefeller Philanthropy Advisors і ми працюємо за інституційної підтримки Фондів Відкритого Суспільства, Фонду Конрада Н. Гілтона, Фонду IKEA, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, а також Фонду Роберта Боша на додаток до інших проєктних донорів.

Щоб дізнатися більше, будь ласка, відвідайте наш веб-сайт і Ресурсний центр щодо кліматичної міграції або слідкуйте за нами у Twitter, Facebook і LinkedIn.

Автор:Відділ економіки, інвестицій, комунального майна


Читайте також





Платформа допомоги врятованим: підтримка постраждалих від насильства під час війни

08.05.2024

Для підтримки постраждалих внаслідок насильства під час війни в Україні діє онлайн-ресурс...

Детальніше...