http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/25/2019-01-25_7274/images/images-11658.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/25/2019-01-25_7274/images/images-22550.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/25/2019-01-25_7274/images/images-87263.jpg

Друге засідання Ради регіонального розвитку Дунаєвецького район

25.01.2019

За ініціативи Глави держави Петра Порошенка, з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, здійснення реформ у сфері децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення населення, 21 квітня 2015 року утворено Раду регіонального розвитку як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. За дорученням Президента відповідні ради регіонального розвитку створені на обласному рівні, і на рівні районів.

Так, 12 грудня 2018 року відбулось перше установче засідання Ради регіонального розвитку Дунаєвецького району, де одним з основних питань порядку денного засідання було формування перспективного плану розвитку територій Дунаєвецького району на 2019-2021 року.

24 січня 2019 року під головуванням голови Дунаєвецької райдержадміністрації, голови Ради регіонального розвитку Дунаєвецького району Олександра Бернашевського проведено друге засідання Ради регіонального розвитку Дунаєвецького району. Участь в засіданні взяли голова районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови об’єднаних територіальних громад району, члени Ради регіонального розвитку Дунаєвецького району, представники бізнесу та громадських організацій.

На порядок денний засідання Ради регіонального розвитку було винесено три питання:

1. Про проведену роботу щодо уточнення Перспективного плану розвитку Дунаєвецького району на 2019-2021 роки інформувала начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Тетяна Тиран.

2. Про перспективи надходження до місцевого бюджету в 2019 році та взаємодія з органами місцевого самоврядування в цьому напрямку інформувала начальник Дунаєвецького управління ГУ ДФС у Хмельницькій області Наталія Баранюк.

3. Пропозиції голів громад щодо включення проектів в розрізі населених пунктів до Стратегії розвитку району на 2019-2021 роки.

Розпочав засідання голова райдержадміністрації Олександр Бернашевський, який зазначив: «Спільна мета для усіх нас, якої ми маємо досягти у результаті засідання – напрацювання та обговорення перспективних планів розвитку території, для успішного розвитку нашого району та покращення добробуту усіх його жителів».

Що стосується проведеної роботи щодо уточнення Перспективного плану Дунаєвецького району Тетяна Тиран зазначила, що в період з 12 грудня 2018 року управлінням економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації проведено роботу щодо формування та уточнення Перспективного плану розвитку Дунаєвецького району на 2019-2021 роки. Так, Дунаєвецькою райдержадміністрацією було запропоновано 22 проекти до Перспективного плану розвитку району, Дунаєвецькою міською об’єднаною територіальною громадою запропоновано 53 проекти, Дунаєвецькою селищною об’єднаною територіальною громадою – 15 проектів, Смотрицькою селищною об’єднаною територіальною громадою – 18 проектів, Маківською сільською об’єднаною територіальною громадою – 12 проектів. Дані проекти розділені за напрямками, які охоплюють соціально важливі сфери життєдіяльності району, це зокрема об’єкти охорони здоров’я, освіти, спортивної інфраструктури, об’єкти загальної інфраструктури ЖКГ, виробничі об’єкти та інше. Тетяна Миколаївна порекомендувала присутнім на засіданні головам ОТГ включити всі населені пункти до Перспективного плану розвитку району.

Олександр Вячеславович звернув увагу усіх присутні на те, що потрібно також розвивати проекти на підтримку підприємництва, бізнесу, аграрного сектору, сектору економіки, які є ключовими галузями що приносять надходження до місцевих бюджетів. Також, голова райдержадміністрації наголосив, що спільними зусиллями маємо розробляти проекти на підтримку силових структур району, а саме поліції, військового комісаріату, створення муніципальної поліції, яка б допомагала покращити правопорядок в нашому районі. На протязі трьох років ми спільно з головами об’єднаних територіальних громад маємо зробити життя кожного громадянина нашого району комфортнішим, безпечнішим, стабільнішим, щоб люди відчули, що процес децентралізації, який повністю пройшов у нашому районі є ефективним, та поступово відбуваються зміни для покращення медичного обслуговування, соціального забезпечення та відповідного захисту громадян згідно чинного законодавства.

Наталія Баранюк у своєму виступі сказала, що основним завданням ДФС спільно з райдержадміністрацією та об’єднаними територіальними громадами району є забезпечення надходжень до державного та місцевого бюджетів. Підвела підсумки проведеної у 2018 році роботи та окреслила перспективи на 2019 рік. Наталія Василівна зазначила, що основними складовими наповнення місцевого бюджету є прибутковий податок, земля, нерухомість та єдиний податок. Так у 2018 році до місцевого бюджету забезпечено надходжень 171 млн. грн. при плані 159 млн. грн., тобто до місцевого бюджету надійшло на 13 млн. грн.. більше надходжень ніж було заплановано. До державного бюджету заплановано 114 млн. грн. забезпечено 124 млн. грн., тобто на 10 млн. грн.. перевищили заплановану суму надходжень. У січні 2019 року до державного бюджету очікується надходжень 17 млн. грн., а у січні 2018 року надходження до державного бюджету становили 9 млн. грн.. До місцевого бюджету у січні очікується 16 млн. грн.., а у січні 2018 року – 13 млн. грн.. Дані показники є досить непоганими для нашого району.

Голова райдержадміністрації Олександр Бернашевський, зазначив що за підрахунками управління фінансів райдержадміністрації та управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації на протязі трьох років нам потрібно підняти надходження до місцевого бюджету на 30 %, якщо ми цього досягнемо, то зможемо активно впливати на розвиток нашого району. Для цього нам потрібно об’єднати зусилля та спільно працювати над формування місцевого бюджету.

Також, в ході засідання, голови об’єднаних територіальних громад району внесли пропозиції щодо включення проектів в розрізі населених пунктів до Стратегії розвитку району на 2019-2021 роки.

Підводячи підсумки другого засідання Ради регіонального розвитку Дунаєвецького району голова райдержадміністрації Олександр Бернашевський наголосив, що наявність перспективного плану із затвердженими громадами проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи та економічну привабливість територій громад та населених пунктів району. Коли весь район, а це і влада, і бізнес, і громадськість, які планують своє майбутнє на Дунаєвеччині, усі разом зуміють окреслити чіткий напрямок руху розвитку району, то ми можемо бути певні, що у нас все вийде. Маємо всі разом консолідуватись заради покращення добробуту громадян нашого району та належного розвитку територій кожного населеного пункту зокрема, і Дунаєвецького району загалом.Читайте також

Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога

13.06.2024

Після рясних дощів в теплий період року традиційно багато жителів громади відправляються у ліс на «тихе полювання» по гриби...

Детальніше...