http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/27/2019-01-27_6562/images/images-7007.jpg

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27.01.2019

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня - це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 році радянські війська визволили один з найбільший гітлерівських концтаборів, Освенцим, що розташований за 70 кілометрів від Кракова. На той момент у ньому залишалось більше 7,5 тисяч покинутих в'язнів. Понад 58 000 полонених нацисти встигли евакуювати на підконтрольні території.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Голокост з грецької перекладається як "всеспалення" й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Ми маємо знати історію, робити усе можливе, щоб біда й лихоліття не повторювались. Лише спільними зусиллями, об’єднавшись, можна перемогти в боротьбі проти нелюдів, у яких немає нічого святого.

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього…



Читайте також



МИРНИЙ ТИЛ З ВАМИ, МУЖНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ!

02.07.2024

Щиро вдячні усім жителям громади, які роблять свій внесок задля підтримки наших Воїнів...

Детальніше...


 ВІДБУЛАСЬ СПІЛЬНА НАРАДА

01.07.2024

Під головуванням міського голови Веліни Заяць відбулись спільні наради за участі... 

Детальніше...