http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/04/2019-02-04_2941/images/images-27043.jpg

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

04.02.2019

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений “Міжнародним союзом боротьби з онкологічними захворюваннями” (UICC) і відзначається щорічно 4 лютого.

Мета проведення цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про онкологічні захворювання, як одних з найстрашніших і згубних хвороб нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування онкологічних захворювань, можна домогтися суттєвих результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Щороку у 14 мільйонів людей діагностують рак, більшість з яких живуть в країнах з низьким і середнім рівнем економічного розвитку. Приблизно дві третини від загальної кількості випадків смерті від онкологічних захворювань було зафіксовано в менш розвинених країнах через пізню діагностику та дороговартісне лікування.

Онкологічні захворювання є глобальною проблемою і в Україні . Щороку діагностується 140 тисяч нових випадків раку. Ризик захворіти на рак може мати кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, до 30% хворих – особи працездатного віку. За прогнозними оцінками до 2020 року рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в країні досягне 180 тисяч нових випадків, тобто збільшиться на 15%.

Однією із ключових позицій у боротьбі проти раку є профілактика і рання діагностика.

Виявлення раку на ранній стадії і його адекватне лікування забезпечує стійке одужання: у хворих з I стадією – 100%, II – до 80%, III – 25-30%, IV – 5-6%. Важливе значення має інформованість населення про виліковність раку, усвідомлення того, що рак – це не вирок. Своєчасне звернення по медичну допомогу до онкологічної установи, проведення адекватного лікування і реабілітації дає можливість повноцінного і якісного життя хворих на рак.

Виникненню майже половини онкологічних захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням, фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.Читайте також

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ОТРИМАЛО ВІДЗНАКУ

28.05.2024

Сьогодні у м. Хмельницький відбувся форум «Цифрова трансформація...

Детальніше...