http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/05/15/2019-05-15_9278/images/images-93154.jpg

П'єте воду з нітратами? Досить!

дата створення: 2019-05-15

   Опади упродовж квітня - травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

   Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

   Слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. Того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.

   Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, не полінуйтеся та зробіть лабораторні дослідження води з колодязів.

   Дунаєвецький міжрайонний відділ Державної Установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Дунаївці, вул. Горького, 7а, телефон 3-12-90. проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з колодязів та воду фасовану,) щодо визначення наступних показників:

-епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;

-санітарно-хімічних показників безпечності та якості, органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.

   Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та криниць.Читайте такожПривітання міського голови з Днем енергетика

дата створення: 2018-12-22

Шановні працівники енергетичної галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня енергетика.

Переоцінити значення енергетичної галузі для повноцінної життєдіяльності в суспільстві важко. Від організованої, чіткої роботи, професійності та вимогливості кожного працівника, залежить надійне забезпечення електроенергією всіх споживачів, а відтак, повноцінне життя кожної людини, розвиток економіки та майбутнє нашої держави. Щира подяка Вам за безцінний труд, який дозволяє нам жити в комфортних умовах та радіти благам, які Ви надаєте та підтримуєте щодня...

Детальніше...


Реалізовано ще один проект за кошти громадського бюджету

дата створення: 2018-09-30

Діти - це наше майбутнє. І для правильного розвитку дітей необхідна постійна фізична активність. Саме з цією метою у місті Дунаїці у провулку Декоративний,1 відкрився дитячий майданчик, який був придбаний за кошти громадського бюджету...

Детальніше...