http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/05/15/2019-05-15_9278/images/images-93154.jpg

П'єте воду з нітратами? Досить!

15.05.2019

   Опади упродовж квітня - травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

   Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

   Слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. Того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.

   Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, не полінуйтеся та зробіть лабораторні дослідження води з колодязів.

   Дунаєвецький міжрайонний відділ Державної Установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Дунаївці, вул. Горького, 7а, телефон 3-12-90. проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з колодязів та воду фасовану,) щодо визначення наступних показників:

-епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;

-санітарно-хімічних показників безпечності та якості, органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.

   Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та криниць.Читайте такожВідбулася робоча зустріч

19.02.2020

Сьогодні в приміщенні залу засідань Дунаєвецької міської ради відбулась робоча зустріч працівників міської ради з начальником Дунаєвецького управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Наталією Баранюк та начальником відділу з адміністрування податків та зборів фізичних осіб Оксаною Новіцькою... 

Детальніше...


Відбулося звітне засідання комітету зі стратегічного планування

19.02.2020

19 лютого о 10:00 годині в приміщенні залу засідань Дунаєвецької міської ради відбулося звітне засідання комітету зі стратегічного планування, на якому розглянуто звіт за виконану роботу у 2019 році.

Детальніше...