http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-73359.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-77761.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-63719.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-27359.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-74505.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/06/14/2019-06-14_4273/images/images-69134.jpg

Арт-терапія на природі

дата створення: 2019-06-14

Надзвичайно цікаво та насичено пройшов захід, організований 13 червня фахівцями відділення соціальної профілактики, адаптації та надання адресної допомоги комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Територіальний центр соціального обслуговування», на який було запрошено гуртківців студії арт-терапії, яку веде психолог Раїса Попюк, а це особи з інвалідністю та члени сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Розпочався захід екскурсією старою частиною міста Дунаївці, яку провели директор Дунаєвецького краєзнавчого музею Наталія Барахтенко та екскурсовод Ірина Куріловська. Виявляється, ми так мало знаємо про історію наших рідних Дунаєвець!

Маршрут екскурсійної подорожі розпочався з приміщення Територіального центру, який, як виявилось, знаходиться на історичній території старого міста, де раніше розміщувався будинок пастиря та господарські будівлі костелу, який знаходився на території колишнього хлібозаводу. Подорож продовжилась ринковою площею, де і зараз знаходиться ринок, і де ще досі збереглись старі будівлі. Цікаво було дізнатись, зокрема, що в старих Дунаївцях довгий час існував театр (пізніше кінотеатр), який розміщувався в приміщенні колишнього районного відділу міліції. Потім наша подорож продовжилась на територію комплексу монастиря капуцинів. Одна з найстаріших будівель, яка збереглась донині, хоч дещо з перебудованим фасадом, - це, власне, будівля самого костелу (нині в ній розміщується українська православна церква Різдва Христового). Збереглись іще ряд монастирських будівель біля костелу. Найекзотичнішою частиною екскурсії стало відвідування підвалів колишнього монастиря та розповідь екскурсовода про старовинні підземні ходи. Продовжилась мандрівка в напрямку Заставського ставу і цікавою розповіддю про цілющі джерела Дунаєвеччини та історією виникнення назви міста та прилеглих сіл. Барахтенко Н.І. цитувала вислови відомих дунаївчан (Семена Шнайдермана, Степана Риндика, Миколи Магери) про наше місто.

Не менш цікавою було продовження біля ставка в с.Заставля, де нас очікували староста села Валентина Середа та члени Спілки художників Дунаєвеччини. Було проведено виїзний пленер з майстер-класами. Так, художник Олександр Білик навчав студійців малювати пейзаж. Ілона Білан та Анатолій Верстюк разом з учасниками освоювали техніку подільського розпису. А голова спілки Оксана Цимбалюк провела майстер-клас по розпису тканини в техніці вузликовий батік.

На захід завітали заступниця міського голови Надія Слюсарчик та начальник відділу в справах дітей, молоді і спорту Дунаєвецької міської ради Ірина Блажеєва, які поспілкувались з учасниками заходу і навіть особисто взяли в оздобленні столика в кафе подільським розписом.

Організатори та учасники заходу щиро вдячні за фінансову підтримку Дунаєвецькій міській раді та приватному підприємцю Володимиру Герасимчуку (магазин-кафе «Піцерія»).

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також«Купальські забави»

дата створення: 2018-07-08

Культура кожного народу світу є особливою і неповторною, від неї залежить духовне багатство країни. Не є винятком і український народ, який своїми піснями, традиціями та звичаями славиться на весь світ. Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають його в ніч з 6 на 7 липня. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванов день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом. День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.

Детальніше...


Шановні вболівальники!

дата створення: 2019-05-08

    11 травня стартує черговий чемпіонат Хмельницької області серед команд Прем`єр Ліги. Саме в цей день наша команда буде зустрічатись із своїм принциповим суперником, «старожилом» ФК «Фортеця» (Кам‘янець - Подільський).

   Дана гра викликає велику зацікавленність уболівальників, тож користуючись можливістю запрошую усіх підтримати нашу улюблену команду.

   Гра відбудеться в м.Кам‘янець - Подільську, початок зустрічі о 17:30.

Детальніше...