http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/08/28/2019-08-28_2668/images/images-48025.png

Мінприроди за три роки ухвалило 20 законів щодо наближення національного екологічного законодавства до норм ЄС

дата створення: 2019-08-28

Упродовж останніх трьох років Парламент ухвалив близько 20 законів на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та наближення національного екологічного законодавства до норм ЄС. Про це Міністр екології та природних ресурсів  Остап Семерак розповів в ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «Главком».

«Треба розуміти, що Угоду про асоціацію не можна виконати за місяць чи за рік. План розписаний на кілька років. Серед основних завдань – імплементація європейських стандартів в українське законодавство, зокрема, це стосується екологічної політики. Мені вдалася провести через Парламент близько 20 таких законопроектів», – сказав Остап Семерак.

Зокрема, за цей період було ухвалено Закони «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку», а також розроблено законопроекти, які стосуються сфери управління відходами.

«Станом на травень 2016 року в Україні не було жодного стратегічного документа по управлінню твердими побутовими відходами і відходами в принципі. Навіть чинне на той час законодавство було прийняте для годиться. У 2012 році був ухвалений закон «Про відходи», який забороняв з 2018 року муніципалітетам захоронювати неперероблені побутові відходи. За перехідний період майже в шість років ніхто не підготувався, і нині майже ніхто не виконує цих умов», – пояснив Остап Семерак.

Серед причин, чому не запрацював Закон «Про відходи», ухвалений у 2012 році, Міністр назвав незадовільну роботу екоінспекції, яка не могла проконтролювати його виконання. Остап Семерак вважає також, що протягом останніх трьох років вдалося «витягнути» екологічні проблеми із задвірок, якщо не в пріоритети, то хоча б на поверхню урядових проблем.

«За цей час екологічна політика стала одним з чотирьох напрямків, прогрес яких відзначено у звіті Європейського Союзу, хоча коли я прийшов до Мінприроди, то рівень виконання Угоди про асоціацію з ЄС в екологічній частині дорівнював нулю», –резюмував Міністр.


Джерело: Урядовий портал.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте такожВітання ветеранів Дунаєвеччини

дата створення: 2019-05-09

   8 травня напередодні "Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" міський голова Веліна Заяць особисто відвідала ветеранів Дунаєвеччини та привітала з цим значущим для кожного днем.

   Тепла розмова та болючі спогади з сльозами на очах, це те що ніколи не згасить вогник пам'яті про страшні дні тих років.

   Пам’ятаємо!
   Перемагаємо!

Детальніше...


Покладання квітів до Дня пам’яті та примирення

дата створення: 2019-05-08

   8 травня 2019 року Дунаєвецька міська об’єднана територіальна громада взяла участь в урочистому покладанні квітів до Дня пам’яті та примирення в Україні біля пам’ятного знаку «Меморіал слави».

Детальніше...