http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/09/11/2019-09-11_8532/images/images-77057.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/09/11/2019-09-11_8532/images/images-39832.jpg

Увага! На Хмельниччині вакцинуватимуть диких тварин

11.09.2019

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що з 11 вересня 2019 року на території нашої області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків АН-2.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні, так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин.

На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS навігації.

Такі заходи проводяться на всій території України. Розкидають вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 20 доз вакцин. Всього по області планують розповсюдити 373 тис. 788 доз приманок з вакциною на площі 18 тис. 689 км2.

Розповсюдження вакцини відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами.

Звертаємось до мешканців області з проханням із розумінням поставитись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками АН-2 в лісових та сільськогосподарських угіддях.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодніх умов, до охоплення всієї території області.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також



Дунаєвецька міська рада консультує! Що таке ОСББ та які його переваги?

19.04.2024

Немало власників квартир нарікають на якість комунальних послуг: «Не прибирають прибудинкову територію», «не працює ліфт», «брудні під’їзди», «перегоріли лампи на сходах», «суми в платіжках завеликі», «за що ми платимо» і т. п...

Детальніше...


ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

19.04.2024

Дунаєвецьке відділення Кам′янець-Подільського районного відділу ДУ «Хмельницький центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує, що за ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу щорічно, починаючи з 2005 року, в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації, який відбудеться з 23 по 29 квітня...

Детальніше...