http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/11/19/2019-11-19_9988/images/images-90562.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/11/19/2019-11-19_9988/images/images-7243.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/11/19/2019-11-19_9988/images/images-90075.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/11/19/2019-11-19_9988/images/images-98832.jpg

Плекаємо обдарованість

19.11.2019

Як би не вимірювався сьогоднішній світ матеріальними статками, все одно пріоритетним залишатиметься духовний розвиток кожного із нас. Сьогодні важливо розвивати креативні здібності дитини, завдяки яким її творчі імпульси реформуються у творчий характер. Складність цього процесу полягає у визначенні оптимального співвідношення між бажаннями, вимогами дорослих і спрямуванням та зацікавленістю дитини.

Непересічна роль у формуванні нової генерації української творчої еліти для всіх галузей суспільного життя належить науковим товариствам учнів в системі Малої академії наук України. Дослідницька робота учнів є однією з прогресивних форм роботи з обдарованою та талановитою учнівською молоддю. Саме під час такої роботи проявляється творчий рівень навчальних досягнень учнів.

Головними завданнями наукового товариства учнів «Дослідник» Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади, що діє на базі КЗ Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра» є пошук та підтримка здібних та обдарованих учнів; максимальне сприяння розвитку наукової творчості учнів у галузі науки; надання керівникам наукових товариств закладів загальної середньої освіти методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю.

Учні-члени наукового товариства «Дослідник» Дунаєвецької міської ОТГ та їхні педагогічні керівники постійно приймають участь та стають призерами обласних та всеукраїнських конкурсів Малої академії наук України і не тільки.

З метою підготовки учнів до активної діяльності в різних галузях науки 29 вересня 2019 року учні та педагоги громади взяли участь у роботі мобільного консультаційного пункту Хмельницького територіального відділення МАН, який відбувся в м. Кам’янець-Подільський. Кожному юному досліднику вдалося розширити свій кругозір у різних наукових галузях та сформувати тему дослідження.

Нещодавно на базі Подільського державного аграрно-технічного університету відбулася VI Міжнародна наукова конференція студентської та учнівської молоді: «Стан та перспективи виробництва, переробки і використання продукції тваринництва». З темою доповіді «Голубівництво та його розвиток у селі Нестерівці» взяла участь у роботі конференції учениця Нестеровецької ЗОШ І-ІІІ ст. – Швець Анна (кер. Антошкова М.Б., вчитель біології).

Протягом вересня – листопада 2019 року обдаровані учні Дунаєвецької міської ОТГ мали змогу реалізувати свої творчі здібності в обласних конкурсах Хмельницького територіального відділення МАН:

- «Обласний конкурс знавців географії» (Кіракосян Ярослав, учень Нестеровецької ЗОШ І-ІІІ ст.; Стрателюк Анастасія, учениця Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ст.; Блажеєв Владислав, учень 7 класу Великокужелівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ» (ІІІ місце));

- «Обласний конкурс з інформатики» (Манькевич Олександр (ІІ місце) та Парфенюк Владислав (ІІІ місце), учні 9 класу Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»);

- «Я – журналіст» (Островський Руслан, вихованець клубу «Ерудит» КЗ Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра» (ІІ місце); Августінова Тетяна, учениця 10 класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (ІІ місце); Галабурда Анжеліка, вихованка гуртка «Журналістика» КЗ Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра» (ІІІ місце));

- «Обласний відкритий конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій» (Гуменюк Арсеній, учень 6 класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3; Кучменко Костянтин, учень 11 класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (ІІІ місце));

- «Обласний конкурс з математики та економіки» (Павзюк Тарас, учень 9 класу Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ст.; Кащук Дарина, учениця 9 класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3).

З метою залучення учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів до поглибленого вивчення фізико-математичних, технічних і природничих дисциплін, а також історії розвитку науки та історії людства Національним центром Мала академія наук України проводиться Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит». 16 учнів Дунаєвецької міської ОТГ (учні Голозубинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Зеленченської ЗОШ І-ІІІ ст. та Залісецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ») взяли участь у конкурсі в номінації «Історія», що активізувало науково-дослідницьку діяльність учасників.

Учні, які виконують дослідження в системі Малої академії наук, продовжуватимуть їх у вузах. Це стає їх внутрішньою потребою, умовою самореалізації. Таким чином, Мала академія наук має важливе значення у становленні майбутньої наукової еліти України.

Автор:Ірина Шендерук, методист по роботі з обдарованою м


Читайте такожМетодичний день для бібліотекарів Дунаєвецької ОТГ.

15.03.2019

14 березня на базі Ганнівської публічно – шкільної бібліотеки відбувся
черговий методичний день для бібліотечних працівників громади. Під час
заходу, розглянуто питання реалізації інформаційних та освітніх функцій
бібліотек у новому форматі, впровадження у бібліотечну роботу
нетрадиційних форм популяризації книги.

Детальніше...


Відкриваємо для себе Європу

16.05.2018

Напередодні Дня Європи, який відзначається в цьому році 19 травня, бібліотекарем Шаховал.Ю.С. було проведено засідання дискусійного клубу «Діалог» на базі ВПУ-36. «Європа – це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але водночас, спільних цінностей…» - саме такими словами розпочався захід. Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули студенти І-го курсу ВПУ-36 та їх викладач Петренко Валентина Клементіївна. Студенти поринули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу, жваво обговорювали переваги вступу України до ЄС, дискутували щодо місця України серед європейських країн, уважно знайомились з укладом життя, традиціями та обрядами, з цікавою багатожанровою літературою країн Європи - невичерпним джерелом духовної культури континенту. Під час заходу присутні здійснили віртуальну подорож країнами Європи, познайомилися з цікавими фактами про кожну країну, кожний куточок Європи - частиною якої є і наша країна

Детальніше...