http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/13/2019-12-13_8833/images/images-13839.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/13/2019-12-13_8833/images/images-21563.jpg

ОЙ ВЕСЕЛІ ВЕЧОРНИЦІ У НАС В УКРАЇНІ

13.12.2019

З останнім місяцем року пов’язано чи не найбільше народних свят. Кожне з них так чи інакше стосувалося вечорницьких дійств. Адже молодіжні зібрання в грудні відбувалися майже щодня.

День святого Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. З цим святом пов’язана значна кількість різноманітних звичаїв, обрядів, а також угадування майбутньої долі, ворожіння, ритуальне кусання калити. Від нього віє чарівною українською стихією.

На передодні цього свята в Нестеровецькій публічно-шкільній бібліотеці відбулося народознавче свято «Ой веселі вечорниці у нас в Україні»

Юнаки та дівчата радо брали участь в усіляких забавах, які організувала бібліотекар Зоя Поволоцька, також бібліотекар розповіла про походження свята, про звичаї і традиції святкування. Молодь відтворила давно минулі «Андріївські вечорниці», де показали обряд ворожіння та посиденьок. На вечірніх посиденьках не тільки ворожили, але й співали пісень, пряли кужіль, в'язали вовняні шкарпетки, взагалі всі були зайняті роботою. Атмосферу фольклорного дійства передавали вишиті рушники, скатертини, салфетки, якими прикрасили приміщення бібліотеки. Бібліотека перетворилася на справжню давню оселю за всіма звичаями і традиціями. Під загальний веселий сміх проводилися розважальні дійства. Дівчата вгадували свою долю за допомогою галушок, горішків, чобітків, гребінця, півня. Хлопці радісно підскакували, кусаючи калиту. В цій затишній та дружній атмосфері непомітно промайнув час, і тому у кожного залишились теплі спогади.

Автор:КУ ДМР "Дунаєвецька міська публічно-шкільна бібліо


Читайте такожСИМВОЛИ ДЕРЖАВНОЇ ВЕЛИЧІ

25.02.2020

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття...

Детальніше...


СІМ МІСТ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ УВІЙШЛИ ДО РЕЙТИНГУ ПРОЗОРОСТІ

25.02.2020

Акредитована компанія "Трансперенсі Інтернешнл Україна" вже третій рік презентує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.
Він показує, наскільки міська влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам та надає їм інструменти для впливу та участі.
Експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах...

Детальніше...