КультураЛітній пленер спілки художників Дунаєвеччини

дата створення: 2019-06-11

10 червня, відбувся літній пленер спілки художників Дунаєвеччини. Разом з заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Н. Слюсарчик та гостями з Кам’янця-Подільського - членами фотоклубу «Фокус». Учасники пленеру пройшлися алеєю "Закоханих" в с. Рахнівка, помилувалися краєвидами с. Кривчик, зокрема джерелом Гуркало що за переказами старожилів цілюще та мальовничими ставками. На завершення А.Нестеренко провела майстер-клас «Намалюй свого друга».

Детальніше...


Звіти творчих колективів

дата створення: 2019-06-03

2 червня, відбулись звіти творчих колективів Держанівського СК, Гірчичнянського та Лисецького СБК.

Детальніше...


Звіти творчих колективів

дата створення: 2019-05-31

Сьогодні, 31 травня, в приміщеннях Сиворогівського, Великопобіянського СБК та Малопобіянського СК відбулися звіти творчих колективів.

Детальніше...


Перемога на Міжнародному конкурсі – фестивалі «INTERNATIONALE MANDARIN FLOWER FESTIVAL 2019»

дата створення: 2019-05-29

Дитячі колективи Дунаєвецької школи мистецтв “Ritm Band“ та “Любисток” представляли нашу країну на міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «INTERNATIONALE MANDARIN FLOWER FESTIVAL 2019» - 22-26 травня 2019 року, де посіли почесне перше та друге місце. Завдяки фестивалю, колективи мали можливість поділитися своєю творчістю, показати свої вміння та надихнутися виступами інших колективів з різних куточків світу, що є невід'ємним творчим досвідом. “Ritm Band“ та “Любисток” гідно представили своє місто та свою країну, показавши публіці та журі високий рівень професіоналізму маленьких артистів.

Детальніше...


"Збираймося, роде"

дата створення: 2019-05-29

28 травня, в Гуто-Яцьковецькому сільському клубі, відбувся звіт творчих колективів під назвою "Збираймося, роде".

Детальніше...


Звіт творчих колективів

дата створення: 2019-05-24

Сьогодні, 24 травня, в Січинецькому СК відбувся звіт творчих колективів.

Детальніше...


Завітайте на "Відкрите небо"

дата створення: 2019-05-24

      Дунаєвецька міська публічно-шкільна бібліотека оголошує про черговий сеанс в літньому кінотеатрі "Відкрите небо".

      25 травня о 21:00 відбудеться показ кінострічки "1+1".
      Запрошуємо усіх бажаючих!

Детальніше...


Семінар-практикум з науково-виконавської реконструкції традиційної культури Поділля

дата створення: 2019-05-23

 20 травня 2019 року у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбувся семінар-практикум з науково-виконавської реконструкції традиційної культури Поділля.

   На семінарі нашу громаду презентував "народний" аматорський фольклорний колектив "Кружіль" Великокужелівського СК керівником якого є Марія Семенюк. 
Їхній дивовижний обряд першого заплітання коси розчулив глядачів та гостей, які завітали з різних куточків України.

Михайло Хай, завідуючий відділом етномузикології ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України, доктор мистецтвознавства, професор, емоційно висловив похвалу і щиро подякував нашим землякам за збереження та популяризацію подільських традицій.

Детальніше...


Галерея дитячої творчості – музей дитячих шедеврів та креативу

дата створення: 2019-05-17

   Напередодні Міжнародного дня музеїв, Галерея дитячої творчості КЗ Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра» гостинно відчинила двері для всіх поціновувачів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

   Ця скарбничка талантів, відкрита ще у травні 2011 року в рамках Всеукраїнського семінару директорів обласних центрів науково-технічної творчості – давня мрія талановитих дітей, які хочуть презентувати свої роботи не тільки на конкурсах чи виставках , але й мати гарну світлицю для майстер-класів та персональних виставок.

Детальніше...


Музей хліба

дата створення: 2019-05-17

   Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня.

   Напередодні, у своєму Музеї хліба гостей з Центру розвитку дитини зустрічала Дунаєвецька СЮН, а Галерею дитячої творчості у Будинку творчості школярів відвідали малюки ЗДО №5 «Усмішка». Вони змогли побачити і різні вироби з соломи, солом’яні декоративні павучки, роботи з бісеру та паперу, з солоного тіста та природних матеріалів, погратись м'якими іграшками та моделями автомобілів, ознайомитись з історією виникнення хліба.

   Вихованці закладів дошкільної освіти відвідали музей заслуженого лікаря, доктора медичних наук - Чорнобривого Миколи Петровича (Нестеровецький ЗДО), Центр мархоцькознавства (Миньковецький ЗДО), сільський краєзнавчий музей (Сиворогівський ЗДО), Музей природи (ЦРД «Пролісок»). Малюки ЗДО №1 «Ромашка», за традицією, відвідали міні-музеї, які облаштовані в дошкільному закладі: міні музей часу, вишивки, хліба, народної іграшки, лікарських рослин.

   Відвідування музеїв стало справжньою подією в житті дошкільників, яка допомогає навчити їх краще розуміти цінність духовної скарбниці нашого народу, держави.

Детальніше...


Родинне свято «Любов – Господня благодать»

дата створення: 2019-05-16

      Щорічно у другу неділю травня як в Україні, так і ще у багатьох країнах світу відзначають День матері, а 15 травня – Міжнародний день сім’ї. Це одні з найбільш зворушливих і теплих свят весни. В бібліотеках громади проводились ряд різноманітних масових заходів, які уславлюють матір та родину.

      «Любов – Господня благодать» - під такою назвою в селі Рахнівка відбулося свято, на яке були запрошені багатодітні родини.

Детальніше...


Підтвердження на звання: "Зразковий дитячий колектив", "Народний аматорський колектив"

дата створення: 2019-05-16

   15 травня 2019 року, відбулось підтвердження на звання «Зразковий дитячий колектив» та «Народний аматорський колектив». Захист відбувався у два етапи:
   - перший етап: на базі КЗ ДМР «Дунаєвецька дитяча школа мистецтв» звання «Зразковий дитячий колектив» отримали: зразковий дитячий оркестр народних інструментів «Кобзарики» керівник Дмитро Фурман та народний аматорський ансамбль народних інструментів «Калинова рапсодія»;
   -другий етап: на базі КУ ДМР «Міський культурно-мистецький, просвітницький центр» звання отримали: народний аматорський гурт «Народні музики» керівник Дмитро Омелянчук та народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Сузір’я» керівник Володимир Магера.

Детальніше...


ПАМ'ЯТЬ ВІЧНО ЖИВА

дата створення: 2019-05-09

«Доки світанками сонце встає, а на калині зозуля кує –

Пам’ять людська не забуде повік мук закатованих, попелу крик».

Детальніше...


Книга збирає друзів

дата створення: 2019-05-09

   8 травня на абонементі для дошкільників та учнів 1-9 класів Дунаєвецької МПШБ відбулася екскурсія для першокласників.

   У гості до книгозбірні завітали учні 1-Б класу ЗОШ №2 разом із своєю першою вчителькою Підлісною Світланою Іванівною.

Детальніше...


Покладання квітів до Дня пам’яті та примирення

дата створення: 2019-05-08

   8 травня 2019 року Дунаєвецька міська об’єднана територіальна громада взяла участь в урочистому покладанні квітів до Дня пам’яті та примирення в Україні біля пам’ятного знаку «Меморіал слави».

Детальніше...


Хати у квітах: на Дунаєвеччині відроджують традиційний подільський розпис

дата створення: 2019-05-08

На Дунаєвеччині місцева Спілка художників продовжує реалізовувати мистецький проект з відновлення традиційного подільського розпису. Першу хату в селі Чимбарівка розмалювали ще торік. На одній не зупинилися. Нині продовжують прикрашати подільським розписом будинки в селах району, а хатину в Чимбарівці планують перетворити на музей.

 

Детальніше...


Майстер – клас листівок для матусь «Я люблю тебе мамо!»

дата створення: 2019-05-03

   Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято - День матері. 

Детальніше...


«В гостях у Писанки»

дата створення: 2019-04-26

   25 квітня в Зеленій світлиці Будинку творчості школяра відбулось справжнє свято писанкарства на яке зібрались юні писанкарі закладів загальної середньої та позашкільної освіти громади. Свято-конкурс складалося із 2-х частин:

   І частина – передбачала формування та оцінювання Великодньої композиції,

   ІІ (практична) частина складалася із довільного розпису писанок.

Детальніше...


ЗАБУТИ ЦЬОГО НЕМОЖЛИВО

дата створення: 2019-04-11

Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день у 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. До цієї дати, бібліотекар публічно – шкільної філії №3 Васильєва Л.В в ЗОШ№4 провела бесіду «Забути цього неможливо». Учні отримали незабутні враження від заходу, дізналися про звірства які чинили нацисти в концентраційних таборах, дізналися про жахливі подробиці існування таборів смерті: Салалспілса, Майданека, Бухенвальда, Освенцима, обговорили документальні свідчення та історичні факти нацистського режиму. Також в бібліотеці було організовано тематичну книжкову виставку: «11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів»

Детальніше...


ЗАПРОШУЄМО В КРАЇНУ ЧИТАЛІЮ

дата створення: 2019-04-11

11 квітня до міської публічно – шкільної бібліотеки завітали маленькі гості, учні першого класу ЗОШ№2 разом з вчителькою Бакаляр Т.М. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. Бібліотекар абонементу 1-9 класів Думанська Г.В підготувала багато різних цікавинок. Діти з задоволенням приймали участь у казковій вікторині, розгадували загадки, відповідали на запитання літературної вікторини. Також Галина Володимирівна познайомила «першачків» з правилами користування бібліотекою та книгою.

Детальніше...