http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/01/16/2020-01-16_4208/images/images-18981.png

Обережно - грип!

16.01.2020

З початку епідемічного сезону в Україні медики офіційно зафіксували смерть п'ятьох людей від ускладнень грипу. Ніхто з хворих не мав щеплення від грипу. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Із 30 вересня по 12 січня захворіло грипом 2,2 мільйона людей (5,8% населення), із них 1,5 мільйони – це діти (68% від усіх захворілих). Госпіталізовано 61 842 людини, а померло від ускладнень – п’ятеро. Троє померлих зареєстровано на Житомирщині, по одному на Тернопільщині та Запоріжжі. Ніхто із померлих не мав щеплення від грипу. Перший летальний випадок зафіксовано 31 грудня, – інформують представники МОЗ.

Як повідомив завідувач відділу організації епідеміологічних досліджень Житомирського обласного лабораторного центру Анатолій Головченко для видання Укрінформ: "Упродовж останніх трьох тижнів в області (Житомирській) зареєстровано 17 лабораторно підтверджених випадків грипу – у мазку із зіву визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний".

Нагадаємо:

– 13 січня пресслужба Центру громадського здоров’я при Міністерстві здоров’я підтвердила смерть породіллі від ускладнень грипу типу А. Дитину вдалося врятувати за допомогою кесаревого розтину.

– 3 січня померла 55-річна жінка, яка звернулася по медичну допомогу лише на 10-й день хвороби.

Також було повідомлення від Житомирського лабораторного центру про смерть 6-річної дівчинки. Ймовірно, від ускладнень грипу.
У нашому районі ситуація на даний час контрольована, епідемічний поріг по захворюванності не перевищений. Хворі в основному отримують амбулаторне лікування, є також хворі, які перебувають на лікуванні у стаціонарі. Станом на сьогодні і в попередні дні вірусні пневмонії, які є самим небезпечним ускладненням при грипі, не реєструвались!
ЩО ВІДОМО ПРО ГРИП (H1N1)?
Його називають "свинячим грипом". Це вкрай інфекційне гостре респіраторне захворювання свиней та людей, що викликається одним з декількох вірусів свинячого грипу А. Вірус розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті. Як правило, клінічні симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу. Але клінічна картина варіюється в широких межах – від безсимптомної інфекції до важкої пневмонії з летальними наслідками. ЯК МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ГРИПОМ?
– Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 метру, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б двох метрів.

Додамо, хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.

– Контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу.

Тому важливо для запобіганню зараженню часте миття рук з милом, робити вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Найкраща профілактика – щорічна вакцинація!

Автор:КНП ДМР "Дунаєвецький центр первинної медико - сан


Читайте такожВітання матері – героїні

05.06.2020

Сьогодні, 05 червня, заступник міського голови Юрій Чекман відвідав жительку с. Залісці Людмилу Звизду, яка народила шестеро дітей та виховала до восьмирічного віку п’ятеро дітей. Юрій Петрович привітав Людмилу Станіславівну з важливою в її житті подією - з присвоєнням їй почесного звання України «Мати – героїня»...

Детальніше...


ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

05.06.2020

Станом на 13:00 годину 05 червня 2020 року з початку епідемії на території Дунаєвецького району за даними ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» підтверджено методом ПЛР 25 випадків захворювання коронавірусною інфекцію СOVID-19, у тому числі у 1 дитини. Загалом по громаді 21 хворий на коронавірусну інфекцію (25 по району) та одужало вже 11 осіб (14 по району)...

Детальніше...