http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/02/06/2020-02-06_2268/images/images-30814.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/02/06/2020-02-06_2268/images/images-87928.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/02/06/2020-02-06_2268/images/images-20103.jpg

Продовжуємо удосконалювати прозорість влади та ступінь залучення громадян до процесів прийняття рішень

06.02.2020

У грудні 2019 року у рамках меморандуму, підписаного Дунаєвецькою громадою із Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи стартувала місцева ініціатива, спрямована на впровадження принципів етичного, прозорого та інклюзивного процесу прийняття рішень як спосіб підвищення рівня довіри до представників органів влади та політичних інституцій серед населення Дунаєвецької міської ОТГ.

Ініціатива має кілька аспектів реалізації: запровадження етичного кодексу для посадових осіб органів місцевого самоврядування та розширення участі мешканців громади у використанні засобів відкритого врядування.

Голова Дунаєвецької ОТГ Веліна Заяць підкреслює, що відкритість – це ключовий пріоритет громади. Проте, на думку Веліни Владиславівни, успішне прозоре врядування неможливе без активної позиції громадян. У першу чергу – молоді.

У середу, 5 лютого, робоча група проекту працювала разом із консультантами Ольгою Гріднєвою і Грігорі Месхідзе, які відмітили, що Дунаївцям є чим пишатись, бо тут вже третій рік успішно реалізується громадський бюджет, проте влада зацікавлена у тому, щоб у цей процес включались ширші кола мешканців. Обговоренню інструментів залучення молоді, досвіду інших громад у цій діяльності, а також ефективних прийомів, що використовуються у інших країнах, було присвячено цю робочу зустріч.

Одним з важливих завдань у рамках ініційованого громадою проекту є створення етичного кодексу посадових осіб місцевого самоврядування громади. На зустрічі було обговорено концепцію проекту Грігорі Месхідзе обговорив з робочою групою концепцію проекту кодексу та призначення майбутнього документу. Виходячи з цього і намітили дорожню карту його розробки. Дієвим інструментом побудови діалогу між владою і громадою кодекс стане лише за умов демократичності та максимального залучення всіх зацікавлених осіб як на етапі його створення і подальшого впровадження. Попереду у робочої групи – досвід вивчення створення таких кодексів у інших країнах та організація процесу розробки власного документу.



Читайте також



ШАНОВНІ БАТЬКИ! БЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ СВОЇХ ДІТЕЙ! НЕ ВТРАЧАЙТЕ ПИЛЬНОСТІ ТА ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЖИТТЯ НАШИХ ДІТЕЙ БАГАТО В ЧОМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС САМИХ!

24.04.2024

За статистикою, в Україні щодня сотні дітей наражаються на небезпеку, п’ять із цих випадків, на жаль, закінчуються трагічно.

Тому основне завдання дорослих — виховувати у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному...

Детальніше...


«Основи сім’ї» - добробут та успіх в громаді

24.04.2024

24 квітня на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбувся круглий стіл «Впровадження навчальної програми...

Детальніше...