http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/04/14/2020-04-14_4128/images/images-55757.jpg

Проєктна діяльність освітян

14.04.2020

Карантин для педагогів та учнів закладів загальної середньої освіти громади - це не тільки дистанційне навчання, онлайн-уроки, домашнє дозвілля, але й можливість стати учасником цікавого проєкту. Команди учнів 7-11 класів Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІст.№3, Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІст.№4 та Голозубинецької ЗОШ І-ІІІст. пройшли відбір та долучились до Всеукраїнського освітнього проєкту “Відкривай Україну”, організованому Фундацією соціальних інновацій “З країни в Україну”, що реалізовується за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури молоді та спорту України. Партнерами є Фонд сприяння демократії (U.S. Embassy Kyiv Ukraine), Black Sea Trust for Regional Cooperation, Британська Рада та Всеосвіта. Даний проєкт є відкритим інтерактивним навчальним середовищем для підлітків та спрямований на соціальну інтеграцію їх у суспільство. Він сприятиме реалізації молодіжних соціальних та культурних проєктів у своєму місті.

Успішно пройшли конкурсний відбір Всеукраїнського проєкту" Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" педагоги Дунаєвецького НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія" (з вісьмох ЗЗСО громади, які подавали заявки), приєднані до спільноти з 400 прогресивних шкіл та однодумців (понад тисяча вчителів ). Активні вчителі, які викладають історію, українську мову та літературу, мистецтво пройдуть безкоштовне навчання з інфомедійної грамотності та методик її викладання на уроках ; отримають доступ до електронних навчально-методичних матеріалів з предметів, розроблених за методикою IREX; матимуть можливість спілкуватися зі своїми колегами і брати участь в інших заходах чи конкурсах, оголошених у межах проєкту.

Дійсно, дуже важливим напрямком роботи управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради є саме пошук додаткових позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів. Для координації цієї діяльності при УО створена робоча група ( координатор Ковальчук М.П.), яка об'єднала творчих директорів ЗЗСО, ЗПО, ДНЗ, методистів, активних педагогів громади. Для них спеціалістами відділу економіки, інвестицій та комунального майна Дунаєвецької міської ради Іриною Кадюк та Іриною Кулик був проведений міні-тренінг про основні вимоги до написання проєктів та заповнення типових проєктних заявок. І освітяни (хтось - професіонал, а дехто вперше), активно включились в проєктну діяльність. Підготовлено та відправлено заявки на конкурс грантів від Посольства Литовської Республіки в Україні на реалізацію концепції «Розвиток можливостей освіти в регіонах України» ( Методичний кабінет управління освіти , молоді та спорту (Фурман Л.М.), Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів»( Чекман М.В.), Іванковецька ЗОШ І-ІІІст.( Куровська О.М.), Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІст.ДНЗ» ( Каліновська О.В.).

Проєкт «Облаштування кабінету лікувальної фізкультури», написаний комунальною установою Дунаєвецької міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» (Пихальський І.М.) прийняв участь в конкурсі мікропроєктів від посольства Німеччини в Україні.

Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради ( Ісакова І.А.) подало заявку на створення віртуальних навчальних середовищ для учнів для дистанційного навчання та методичного забезпечення педагогів на CEI CETNTRAL EUROPEAN INITIATIVE (Extraordinary Call for Proposals 2020) . Постійним консультантом в питаннях написання проєктів на отримання міні - грантів є спеціаліст відділу економіки, інвестицій та комунального майна Дунаєвецької міської ради Ірина Кулик, яка професійно надає допомогу, моніторить правильність та повноту підготовки відповідної проєктної заявки згідно з вимогами грантового конкурсу. Залучені до написання проєктів учителі іноземної мови ( Прокопчук Л.В., Ігнатьєва С.В….) бо більшість заявок необхідно подавати англійською мовою.
Педагогічні колективи працюють також над розробкою проєктів громадського бюджету, кошти яких спрямовується на задоволення потреб не тільки педагогів та учнів, але й жителів населених пунктів, де вони розміщені.

Тож, освітою громади взято правильний напрям, адже проєктна діяльність- це значні ресурси, які можуть бути спрямовані на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.



Читайте також



Краща практика Дунаєвецької громади Хмельницької області

16.04.2024

Залучення додаткових коштів у заклади освіти громади шляхом організації міжнародної співпраці та проєктної діяльності...

Детальніше...


Продовжуємо розповідати про можливості, які можуть зацікавити ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин

17.04.2024

У добірці — де отримати нові знання і навички, фінансову підтримку для започаткування та розвитку власного бізнесу, куди звернутися по психологічну...

Детальніше...