http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/04/16/2020-04-16_7395/images/images-61253.jpg

Спалювання сухої рослинності, опалого листя та будь-яких інших відходів категорично забороняється!

16.04.2020

Навесні, як тільки встановлюється тепла погода, починається спалювання сухої рослинності та сміття на господарських угіддях, уздовж доріг та на узбіччях вулиць. Це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Пам'ятаймо, що під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров'я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.

На позачерговому засіданні 13 квітня Верховна рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої трави та листя, ухваливши відповідний законопроект. Відповідно до ухваленого закону в Україні у 20 разів підвищили штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля) до 30600-61200 гривень.

Також зросли штрафи і за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгоспземлях вогнем. Їх підвищили у 18 разів – до 91800-153000 гривень.

Підвищили штрафи і в Адміністративному кодексі України, зокрема в статті про порушення вимог пожежної безпеки в лісах. За це збільшили штрафи також у 18 разів – до 1530-4590 гривень.

Водночас унаслідок знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або виникнення лісової пожежі штрафи зростуть до 4590-15300 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.



Читайте також



ЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ

03.05.2024

3 травня 2024 року, відбулось засідання міждисциплінарної команди для організації соціального... 

Детальніше...


СИНЕРГІЯ TAGS

03.05.2024

В атмосфері конструктивної взаємодії пройшла освітня сесія учасників Teacher Activity Groups (TAGs), організована 2 травня 2024 року тренерами проєкту «SWITLO» за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників на базі Дунаєвецького ліцею №1...

Детальніше...