http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/08/12/2020-08-12_5897/images/images-92429.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/08/12/2020-08-12_5897/images/images-24093.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/08/12/2020-08-12_5897/images/images-46162.jpg

Робота КП "Міськводоканал"

12.08.2020

Водоканал є стратегічним підприємством, що забезпечує життєдіяльність громади, і працівники виробничих підрозділів критично необхідні на своїх робочих місцях. Ситуація з коронавірусом тимчасово внесла корективи в життя кожного із нас. Проте, не зважаючи на карантин, через часті пориви в мережі водопроводу та каналізації КП «Міськводоканал» продовжує працювати, а останнім часом в «турбо-режимі». Пориви потребують негайної ліквідації, а такі роботи неможливо виконати дистанційно.

Тому ми вирішили завітати до керівника підприємства Сергія Дудки, щоб з перших вуст дізнатися про роботу комунального підприємства. Та перед тим як зустрітись, ми ознайомились із обов’язками, які покладені на Сергія Миколайовича.

Керівник зобов'язаний:

- здійснювати управління підприємством, забезпечувати його ефективну діяльність, раціональне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна;

- здійснює оперативне керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством та статутом підприємства;

- забезпечувати прибутковість підприємства, своєчасну сплату платежів до бюджету та виплату заробітної плати;

розробляти і практично реалізовувати державні, регіональні та місцеві програми у сфері водопостачання та водовідведення населених пунктів Дунаєвецької міської ради.

Сергій Дудка розповів нам про проблемні питання систем водопостачання і водовідведення та шляхи їх вирішення:

«Дуже гострою є проблема фізичного зношення трубопроводів системи водопостачання, яке складає понад 70 %. Через важкий фінансовий стан КП “Міськводоканал” Дунаєвецької міської ради, у віданні якого вони знаходяться, та недостатнє наповнення міського бюджету, заміна вітхих і аварійних трубопроводів проходить дуже повільно. Починаючи з 2004 року і до цього часу замінено лише 15 км мережі.

Потребує заміни насосне обладнання водопровідної насосної станції міського водозабору “Бобова криниця”. Розроблений проект реконструкції цього водозабору з заміною насосної установки із застосуванням систем частотного регулювання роботи насосних установок вартістю 1.5 млн грн.

Водозабір “Бобова криниця” протягом тривалого періоду експлуатувався при радіусі 1-го поясу зони санітарної охорони 30 м. В зв’язку з тим, що в 2-му поясі ЗСО водозабору розташований неканалізований житловий масив, при розробці проекту зон санітарної охорони було визначено радіус 1-го поясу зони санітарної охорони радіусом 50 м. Внаслідок цього необхідно провести реконструкцію огорожі водозабору по периметру 50-ти метрової зони.

Також історично склалось, що в системі водопостачання міста відсутній резервуар чистої питної води (РЧВ) та, відповідно, водопровідна насосна станція ІІ підйому. Це вимагає практично безперервної роботи насосів. Через півгодини зупинки насосу в місті вже відчувається нестача води.

В процесі експлуатації системи водопостачання виявлено ненадійне водопостачання ряду житлових будинків ( №№ 2Б, 2В, 28, 30 по вул. Київській, №2Б по вул. Хлібопекарській, №№88, 92,92А по вул. Шевченка, по вул. Ф. Лендера №45, вул. Дунайгородській №54, де спостерігається падіння тиску та перебої з водопостачанням. В підприємстві є проектні напрацювання з монтажу насосних установок в підвалах цих будинків для локального підвищення тиску води. На даний час не визначено замовника та джерела інвестицій для виконання цих робіт.

Вкрай нераціонально організовано водопостачання с.Заставля, водопровідні мережі якого обслуговуються КП «Міськводоканал». Спочатку вода подається насосами в міську водонапірну башту на висоту до 120 м, потім по вулицях Шевченка, Красінських, 1-го Травня, Ст. Разіна, транспортується на відстань понад 5 км до села, при цьому створюється зайве навантаження на міську водопровідну мережу, населення села потерпає від ненадійного постачання води, тоді як водозабір “Бобова криниця” знаходиться на відстані 300 м від села.

Істотним недоліком є відсутність системи резервного водопостачання міста.

Тому, схемою оптимізації системи водопостачання пропонується використати, як резерв, три існуючі законсервовані артсвердловини Мушкутинецького родовища підземних питних вод, розташовані на південному сході міста, що були пробурені для потреб нового маслоробного комбінату, будівництво якого остаточно зупинено, з’єднавши їх з міським водопроводом.

Особливої уваги заслуговує також питання водовідведення.

обстеженням каналізаційної насосної станції та каналізаційних мереж комунальної установи “Дунаєвецька районна лікарня”, переданої на обслуговування КП “Міськводоканал” в кінці 2014 року, яка приймає стоки лікарні та прилеглої території міста. Встановлено незадовільний технічний стан цих споруд та неможливість доставки стічних вод на КНС3 міської системи каналізації. Це потребує невідкладних заходів по приведенню каналізаційних мереж і споруд в робочий стан.

заміни напірний колектор від КНС1 до вул. Ф. Лендера по вул. Загородній (близько 1км в однотрубному вимірі).

Зруйновано ділянку самопливної каналізаційної мережі, якою рухаються стоки від кафе “Таверна”, «Бістро», «Адріана» до КНС1. Для відновлення її роботи потрібно прокласти 170 м каналізаційних труб для з’єднання з КНС1.

Близько 70% собівартості послуг водовідведення становить заробітна плата обслуговуючого персоналу каналізаційних насосних станцій, чисельність якого складає 65% штату обслуговуючого персоналу підприємства. Для зниження собівартості послуг на першому етапі необхідно запровадити автоматизацію процесів управління насосними агрегатами КНС та змінити порядок обслуговування каналізаційних насосних станцій через утворення мобільних підрозділів з працівників обслуговуючого персоналу. Це дасть можливість значно скоротити чисельність обслуговуючого персоналу станцій.

Загальна проблема усієї системи водовідведення міста полягає в тому, що вона споруджувалась без єдиного плану різними підприємствами і відомствами - колишніми «Суконною фабрикою», «Сільгосптехнікою», Міністерством оборони, «Маслозаводом», «Райлікарнею», «Арматурним заводом" за кошти цих підприємств і відомств. При цьому вирішувались вузькі виробничі потреби, виходячи з наявних ресурсів. В результаті на території міста збудовано 8 перекачуючих каналізаційних станцій з них 6 обслуговуються КП “Міськводоканал” та 2 відомчих (маслозаводу і арматурного заводу). При цьому відбувається багаторазове перекачування стічних вод з одної станції на іншу. Так, стоки з КНС1 та з КНС маслозаводу перекачуються на КНС2, з КНС6 райлікарні – на КНС3, звідки вони потрапляють на каналізаційний колектор в центрі міста, потім вони транспортуються на ГКНС5, а далі подаються насосами на міські очисні споруди в с. Січинці. При цьому каналізовано лише 31% території міста, а послугами каналізації користується лише 42% населення міста, при чому через особливості рельєфу жителі північно-західного, північно-східного та східного районів міста взагалі позбавлені можливості каналізування. Як наслідок, проектна потужність очисних споруд (5000мз/добу) використовується на 40%. В той же час, рельєф місцевості, в якій розташоване місто, дозволяє практично повністю каналізувати усю територію. Для цього потрібно збудувати самопливні каналізаційні колектори уздовж русла річки Тернавки на північно-західній околиці та в пониженій частині рельєфу південно-східного та південного районів міста до «торговиці». Це дасть змогу вивести з експлуатації 8 каналізаційних насосних станцій та досягти значної економії електроенергії, скорочення чисельності обслуговуючого персоналу цих станцій і здешевлення вартості послуг водовідведення. Натомість збудувати лише одну головну автоматизовану каналізаційну станцію нижче існуючої ГКНС5 для перекачування стоків на очисні споруди.

північно-східної частини у віддаленій перспективі доведеться вирішувати через будівництво окремого самоплинного каналізаційного колектора та малих очисних споруд на сході міста, так як транспортування стоків цього району на існуючі міські очисні споруди економічно недоцільно.

Якщо говорити про сільські населені пункти, то з 50-ти сіл ОТГ діючі системи централізованого водопостачання є лише в 13, з яких у господарському віданні КП «Міськводоканал» перебуває 10. При загальній кількості населення в цих 10 населених пунктах 8128 чол. охоплено централізованим водопостачанням – 2429 чол, або 30%.

Через засушливий період, що встановився протягом останніх років, відбулося обміління і висихання шахтних колодязів та інших джерел водопостачання в населених пунктах міської об’єднаної територіальної громади, що привело до проблем з водопостачанням населення. Спеціалістами «Міськводоканалу» проведено моніторинг стану водозабезпечення населених пунктів міської об’єднаної територіальної громади. Виявлено, що від нестачі води внаслідок обміління і висихання колодязів потерпає близько 7 тис чоловік. Результати проведеного моніторингу свідчать, що у разі збереження тенденції зниження рівня грунтових вод на території громади постане необхідність будівництва в сільських населених пунктах централізованих систем водопостачання з надійних джерел, що потребуватиме значних капітальних вкладень. Лише на першому етапі необхідно прокласти і відремонтувати близько 72 км водопровідних ліній, збудувати і відремонтувати 24 водозабори», – зауважує Сергій Дудка.

Гарної думки про Сергія Дудку як керівника і людину підлеглі. Ми поцікавились про клімат у працівників, адже позитивний клімат – запорука успішного колективу. Запевняють, що тут відсутній тиск на підлеглих та є можливість вільного висловлювання власної думки кожним співробітником. В колективі створені умови для професійного росту, саморозвитку та самоствердження кожного працівника. Існує атмосфера взаємодовіри, відсутня напруженість і конфліктність в колективі як між рядовими членами, так і між керівником і підлеглими.

Звісно, суспільно-політична, економічна та епідеміологічна ситуація в країні негативно впливає на емоційний та матеріальний стан робітників, але справедливість при оцінюванні результатів роботи, прозора кадрова політика, компетентність і узгодженість дій робітників дозволяють підтримувати баланс в колективі.

Ми розуміємо всю відповідальність, покладену на підприємство як на виробника послуги з водопостачання та водовідведення. Також розуміємо, що деякі родини через карантин втратили частину доходів. Але просимо не допускати виникнення заборгованостей за спожиті послуги. Держава лише тимчасово забороняє відключення та на нарахування пені. Це не причина накопичувати заборгованість, адже після карантину все одно доведеться розраховуватися. Окремо звертаємося до пенсіонерів – не потрібно стояти в чергах, щоб сплатити за послугу, хай діти та онуки допоможуть вам скористатися онлайн-сервісами. Адже стабільна робота підприємства і наявність води в оселях напряму залежить від своєчасної оплати спожитих комунальних послуг.



Читайте також





95 - ЦЕ НЕ ВІК, ЦЕ БАГАТСТВО! ДУНАЄВЕЦЬКУ ДОВГОЖИТЕЛЬКУ ПРИВІТАЛИ З ЮВІЛЕЄМ!

15.04.2024

У нашій громаді вже стало доброю традицією вітати старожилів-ювілярів. Так, 15 квітня свій 95-й ювілейний... 

Детальніше...