http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/09/02/2020-09-02_8458/images/images-20484.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/09/02/2020-09-02_8458/images/images-24960.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/09/02/2020-09-02_8458/images/images-42565.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/09/02/2020-09-02_8458/images/images-74578.jpg

МАЛЬОВНИЧЕ СЕЛО СОКІЛЕЦЬ

02.09.2020

Кожен із нас по своєму любить Батьківщину. І не тільки державу. Ні, я зараз говорю про маленьку Батьківщину, місце, де людина народилася та провела дитинство. А таке місце у кожного своє і кожному воно найдорожче та найкраще. Любі читачі, ви вже, напевно, помітили, що ми відкрили рубрику “Моє село”, у якій щотижня розповідаємо про життя сіл Дунаєвеччини: проблеми, надії, мрії… Сьогодні розкажемо про село Сокілець.

На самій околиці Дунаєвецького району на південному сході лежить мальовниче село Сокілець, яке розташоване біля річки Ушиці. Сокілець має витоки іще з часів Галицького князівства, були тут дві фортеці, ратуша, костел, і церква. Село багате своїми краєвидами, цілющими джерелами, цікавими легендами та містичними історіями.

Село є дворазовим учасником та переможцем конкурсу проектів Громадського бюджету. За рахунок бюджету участі сільські жителі облаштували зони відпочинку для зеленого туризму на території села та облагородили святе джерело «Томашева криничка».

Окрім споглядання архітектурних пам’яток, тут можна набрати води із цілющого джерела, охолодитися в купальні, попоїсти чогось смачненького у альтанці та отримати справжню насолоду від неймовірних краєвидів.

Сокілець багатий на працьовитих та талановитих людей,які сприяють покращенню туристичної привабливості села. З одним із них ми нещодавно познайомилися.

Гжибовський Едуард - спадковий пасічник, справжній майстер своєї справи. Любов до бджолярства перейняв від свого дідуся. Все, чим поділився із нами гостинний господар, ми ділимося із читачами.

Про користь меду зайвим буде ще раз нагадувати – його люблять і цінують з давніх-давен за незвичайний смак – ніжний, запашний, тягучий і дуже-дуже солодкий. Також у народі навчилися розуміти цінність меду за його здатність покращувати стан здоров'я і навіть лікувати від багатьох хвороб.

Квітковий пилок рослин, який збирають медоносні бджоли, змочують нектаром, складають у комірки стільників, утрамбовують і заливають медом, який перетворюється на пергу, що є важливим кормом для бджіл. Пилок теж збирають, сушать, але перга є кориснішою. Вона краще засвоюється організмом людини і діє ефективніше, завдяки наявності в ній біологічно активних речовин у збалансованому вигляді. Перга також довше зберігається, не втрачаючи своїх цілющих властивостей. У ній значно більше вітамінів, ніж в пилку, особливо А, В, Е, К. Також при перетворенні бджолами пилку в пергу руйнуються алергени. Перга є найдосконалішою біологічно активною харчовою добавкою, поступаючись лише маточному молочку, яке бджоли виробляють з перги. Цілющі властивості перга отримує з лікарських трав, оскільки найбільш корисні речовини найчастіше концентруються у квітах. Такої біологічної активності не має жоден натуральний продукт у світі. Це унікальний продукт, який виробляється бджолами в обмеженій кількості,його не можна штучно культивувати чи підробити. А сам мед створюється завдяки нектару, який бджола приносить у собі, наповнює ним стільники і регулярно перекладає за технологічним порядком.

Про бджолярство можна розповідати безкінечно. Але чи потрібно, коли можна побачити все на власні очі, розпитати «людей в темі» і звісно, спробувати на смак титанічну працю бджолиної сім’ї та пасічника. Словом, про все це, і більше, можна дізнатися завітавши в Сокілець.



Читайте також



ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН 

24.04.2024

Сьогодні, міський голова Веліна ЗАЯЦЬ  здійснила виїзний прийом громадян з особистих питань... 

Детальніше...


ОЦІНЕНО ФІНАНСОВУ СПРОМОЖНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ЗА ПІДСУМКАМИ 2023 РОКУ

24.04.2024

На основі показників виконання місцевих бюджетів за 2023 рік експерти провели оцінку окремих показників фінансової...

Детальніше...