http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/09/30/2020-09-30_8378/images/images-8040.jpg

З книгою у душі!

30.09.2020

Книги на стелажах, тиша та особливий запашний дух. Тут особлива атмосфера, яка непідвладна часу… Хоча доволі часто тиша змінюється щебетом дітвори, яка бере приступом абонемент для дітей, музикою святкових заходів, поетичними рядками онлайн-марафонів та іншими дійствами.

«Враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості», - такою преамбулою звучить указ президента України, яким встановлено щорічне святкування 30 вересня Всеукраїнського дня бібліотек. А отже, напередодні свята є гарний привід розповісти громаді про минуле й сьогодення наших книгозбірень.

Діяльність Дунаєвецької міської бібліотеки простежується з 1923 року. За спогадами жительки м.Дунаївці, Дайчман Елли Соломонівни, було декілька селянських будинків, які виконували функцію громадських бібліотек. Одна з бібліотек, розміщена у приміщенні суконної фабрики ім.Леніна, почала виконувати функції районної бібліотеки. Згодом бібліотека внаслідок зруйнування авіаційною бомбою (в роки Другої світової війни), пожежі та з інших причин міняла своє місце розташування. Лише у 1977 році було побудоване приміщення, де головна книгозбірня працює по сьогоднішній день. Тільки от назва її звісно змінилася. Сьогодні, в комунальну установу «Дунаєвецька міська публічно-шкільна бібліотека» входить 1 міська та 20 сільських бібліотек. Обслуговують бібліотеки міське, сільське населення та школи. Попри велику кількість молодих спеціалістів, у бібліотеках працюють бібліотекарі з 30-40 річним стажем роботи, які усе своє життя присвятили бібліотечній справі це - Теляча К.С., Сохатюк Н.В., Хозінська Г.Я., Кобилецька Г.Р., Григор’єва Н.В..

Сьогодення, яке дивує розвитком технологій, Інтернет-можливостями, смаками та інтересами людства, вимагає змін і у роботі бібліотек. Тому, поряд із традиційною роботою бібліотеки впроваджують й нові її форми.

Так, для користувачів працюють комп’ютери з безкоштовним доступом до інтернет-ресурсів, є у вільному доступі WI-FI, впроваджується освітня, тренінгова, проектна, дозвіллєва діяльність.

Починаючи з 2011 року КУ ДМР «Дунаєвецька міська публічно-шкільна» активно впроваджує проектну діяльність. У 2016-2019 роках, спільно з громадською організацією, бібліотека брала участь в проекті «Пульc», за який отримала диплом з відзнакою. В 2018 році установа перемогла з проектом «Відкрите небо», завдяки якому ось уже два роки, протягом квітня – вересня функціонує в місті літній кінотеатр. В 2019 році установа вийшла у фінал в проекті «Громадський бюджет» з проектом «Читаємо разом громадою». За результатами придбано 728 примірників сучасних книг та плазмовий телевізор. Наприкінці 2019 року бібліотеки взяли участь та отримали нові книги від фундації Дарини Жолдак в проекті «Як приборкати Динозавра».

Розуміючи важливість галузі її підтримує і міська влада: замінено значну частину вікон та дверей, відремонтовано санвузол, оновлено частину меблів - журнальні та газетні накопичувачі, кафедри для бібліотекарів, столи-трансформери, комп’ютерні столи, стелажі для книг, дивани, крісла-мішки, пуфики, журнальні столики, офісні меблі, щорічно проводиться підписка періодики, поповнюється краєзнавчий фонд.

Цьогоріч, несподівана ситуація, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу, внесла зміни у звичне життя бібліотек. З березня по травень місяць бібліотеки тимчасово припинили роботу з обслуговування читачів. Тому, свою діяльність бібліотекарі спрямували на онлайн-режим: виготовлення до свят відеороликів, слайд-презентацій, віртуальних виставок та оглядів літератури. Проводилася робота з очищення книжкового фонду від застарілої та зношеної літератури. Бібліотечні працівники облаштовували та прибирали різні куточки території громади: брали участь у розчищені русла річок, прибиранні кладовищ, парків, скверів, вулиць, побілці бордюрів, дерев оформленні клумб. Протягом карантинного періоду бібліотекарі пройшли онлайн-курси "Бібліотека ~ відкритий публічний простір" «Креативне мислення», «Цифрова безпека і комунікації», «Вступ до медіації».

Наразі, ми працюємо у відкритому режимі дотримуючись усіх вимог. Чекаємо з нетерпінням на кожного з вас! Нам є що вам запропонувати !

Автор:КУ ДМР "Міська публічно-шкільна бібліотека"


Читайте такожПРОВЕДЕНО ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ

28.09.2023

Працівниками управління соціального захисту та праці Дунаєвецької міської ради, проведено...

Детальніше...


До вашої уваги!

28.09.2023

Пропонується складське приміщення  у м. Дунаївці Кам’янець-Подільського  району Хмельницької області.

Детальніше...