http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/16/2020-11-16_2956/images/images-83221.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/16/2020-11-16_2956/images/images-8567.jpg

Виклики сьогодення для учасників освітнього процесу

16.11.2020

Поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) стало викликом для усього суспільства. Освітня система не стала винятком. Наразі українські школи практикують дистанційне та змішане навчання. Попри те, що одно- чи двотижневі карантини є звичним явищем для освітян, нинішня ситуація стала складним випробуванням для всіх учасників навчального процесу.

Традиційний початок навчального року в школах все ще затьмарений перспективою карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Тому перед освітою громади стоїть безліч викликів, і найбільше навантаження лягає на плечі як керівників ЗЗСО, так і вчителів: від вирішення фінансових проблем для забезпечення санітарних норм і організації навчання в освітньому закладі до відповідальності за стан здоров’я і якість знань здобувачів освіти.

У кожного з учасників освітнього процесу є власні виклики, проте всі однаково зіштовхуються з перевантаженістю, стресом, браком технічних засобів та невизначеністю. Дистанційне навчання не тільки виявило «скелети у шафі» сучасної української школи, але й показало, на що варто спрямовувати енергію після карантину і що варто посилити вже зараз.

Керівники закладів освіти вчаться приймати швидкі й самостійні рішення, координувати та налагоджувати всі процеси в онлайн-режимі.

Відповідно до Протоколу № 45 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року Хмельницької обласної державної адміністрації рекомендовано перехід закладів освіти (крім закладів дошкільної освіти та учнів початкових класів) на використання дистанційних технологій. Проте дане рішення приймають самостійно органи місцевого самоврядування.

Заклади освіти Дунаєвецької міської ОТГ, станом на сьогодні, працюють у звичному режимі з дотриманням усіх карантинних обмежень. Для запобігання поширенню COVID-19 керівниками закладів освіти Дунаєвецької міської ОТГ забезпечуються умови дотримання здобувачами освіти санітарно-гігієнічних норм та здійснюються відповідні профілактичні заходи: обладнуються окремі входи до навчальних закладів для різних вікових категорій учнів; при входах до навчальних закладів обладнано спеціальні місця для оброблення рук дезінфекторами та утилізації використаних засобів індивідуального захисту, щоб убезпечити дітей від заражень; медичними працівниками проводиться температурний скринінг; усі учасники освітнього процесу зобов’язуються використовувати засоби індивідуального захисту. Під час проведення уроків та масових заходів адміністраціями закладів освіти громади забезпечується дотримання протоколів соціального дистанціювання.

У закладах дошкільної освіти громади з метою профілактики інфікування забезпечується збільшення вільного простору навчальних приміщень (прибирання зайвих меблів, килимів, м’яких іграшок) та застосовуються практики соціального дистанціювання і уникнення скупчень.

В умовах пандемії педагогами навчальних закладів проводяться заняття на свіжому повітрі з метою забезпечення епідемічної безпеки.

Щоденно управлінням освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради проводиться моніторинг відвідування учнями ЗЗСО, дошкільних навчальних закладів та стану захворюваності. Впродовж останніх тижнів показник захворюваності складає 6-7%. На навчання у дистанційному режимі і самоізоляцію переводяться лише ті класи ЗЗСО та групи закладів дошкільної освіти, у яких виявлено інфікованих COVID-19 здобувачів освіти.

З одного боку, така ситуація є цілком виправданою, тому що дає змогу убезпечити дітей від ризику захворіти на COVID-19. З іншого, карантин ставить нові виклики перед закладами освіти, а також органом управління освітою на місцевому рівні.

Організація ефективного змішаного навчання, адаптація освітньої політики до вимог сьогодення, посилення фінансового забезпечення закладів освіти, модернізація їх матеріально-технічної бази – це не повний перелік тих труднощів, які долають управлінці та освітяни громади в перші місяці нового 2020-2021 навчального року.

Незважаючи на виклики пандемії, органами місцевого самоврядування, управлінням освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради, керівниками закладів освіти та усіма учасниками освітнього процесу докладається максимум зусиль та створюються усі умови для належної організації навчального процесу в умовах пандемії. От тільки навколо все частіше лунають передбачення, що ця криза змінить світ, і він вже не буде таким, як раніше. Складно сказати, чи ці зміни будуть такими вже докорінними, але ми точно маємо разом вирішити проблеми в освіті, які так гостро постали зараз, під час поширення коронавірусної хвороби.

Автор:Управління освіти, молоді та спорту


Читайте такожМОЗ ПОВІДОМЛЯЄ:

26.01.2021

2 779 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2021 року. Зокрема, захворіли 95 дітей та 175 медпрацівників...

Детальніше...


Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє:

25.01.2021

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу індекс споживчих цін за 2017–2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків...

Детальніше...