http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/23/2021-04-23_7511/images/images-42611.jpg

Онлайн-зустріч з європейськими колегами з Центру науки "АХХА" (Естонія)

23.04.2021

В рамках реалізації проєкту «Мобільний музей-лабораторія для школярів: доступ до якісної освіти в умовах пандемії COVID-19», 22 квітня відбулась онлайн зустріч команди проєкту з естонськими колегами із Центру науки «АХХАА» (м. Тарту, Естонія).

Естонську сторону презентувала Пілві Колк, Член правління Центру науки «АХХАА». Вона розповіла про центр, як він працює і які напрямки розвиває.

«У нас є виставковий центр, де виставки змінюють двічі на рік. Над виставками працює спеціальна робоча група із восьми людей. Вони напрацьовують концепцію, експонати, ідею… У місті Тарту проживає 100 тисяч населення, але Центр науки щороку відвідує 200-300 тисяч гостей. У нас в країні такі центри розміщуються один у радіусі 300 км, щоб вони були ефективними, цікавими і популярними», - розповіла Пілві Колк.

Директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук зазначила, що чимало корисного почули від естонських колег, що можна запровадити і в майбутньому центрі науки, який вже незабаром запрацює у Дунаєвецькій громаді.

«Ми домовилися про співпрацю в декількох напрямках. Зокрема, про те що зможемо писати спільні проєкти на вивчення міжнародного досвіду. Також домовилися, що з часом, коли запрацює центр науки в Дунаївцях, ми зможемо розвивати спільні виставки, обмінюватись ними, як цілісними концепціями», - зазначила Катерина Савчук.

За словами міського голови Веліни Владиславівни Заяць, налагодження контактів з європейськими колегами є надзвичайно важливою та необхідною складовою для успішної реалізації проєкту. «Навчальний центр, який ми плануємо створити у нашій громаді, стане унікальним осередком позашкільної освіти на території Хмельницької області. Саме тому особливо цінним і важливим є вивчення практичного досвіду європейських центрів науки, які успішно працюють та впроваджують найновіші підходи освітньої галузі. Така співпраця відкриває нові можливості для нашої громади, зокрема щодо участі у спільних міжнародних проєктах, налагодження партнерських зв’язків між навчальними закладами, обміну досвідом з навчально-методичної роботи та застосування новітніх педагогічних технологій».

Також домовлено про ще одну онлайн-зустріч з представниками естонського центру науки, під час якої учасники планують детально обговорити напрямки діяльності центру, тонкощі організації усіх процесів та можливості майбутньої співпраці.

Ініціатива створення музею-лабораторії підтримана у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку» UNDP Ukraine / ПРООН в Україні. Проєкт реалізується Дунаєвецькою міською радою у партнерстві із Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області.

Автор:Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької м


Читайте також



ОДНЕ ЖИТТЯ, ДВІ ВІЙНИ: ВІДВІДАЛИ ВЕТЕРАНІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

08.05.2024

В ці дні ми вшановуємо людей, котрі за будь-яку ціну виборювали мирне небо над головою для своїх нащадків...

Детальніше...


"МОЛИТВА В СКУЛЬПТУРІ"

07.05.2024

Сьогодні в історико-краєзнавчому усі присутні мали чудову можливість познайомитися з роботами скульптора Олексія Леонова...

Детальніше...