http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/07/05/2021-07-05_4993/images/images-52079.jpg

Заходи профілактики сказу

05.07.2021

Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нсйротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Сьогодні сказ реєструють у 150 державах і територіях світу, на всіх континентах, окрім Антарктиди. Щороку від цього захворювання в світі тине понад 55 000 людей і більше 1 млн тварин.

У контактний спосіб людей найчаст іше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси.

Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки; в останні роки збільшилась роль котів, досить часто хворіють на сказ також сільськогосподарські тварини.

Існуванню та розмноженню безпритульних тварин а також диких м’ясоїдних (зокрема лисів) в межах населених пунктів громади сприяє наявність нежитлових занедбаних домогосподарств, захаращеність територій.

Протягом 2020 року, з мстою профілактики сказу, проведено вакцинацію близько 9500 гол. домашніх тварин, проводилась широка роз'яснювальна робота серед населення. Крім того, здійснювалась иероральна вакцинація ликих м'ясоїдних з залученням авіатранспорту.

З метою профілактики сказу серед тварин та людей, необхідно:

Проводити облаштування територій населених пунктів, нежитлових та покинутих будівель на території населених пунктів, як місць можливого існування безпритульних тварин а також диких м’ясоїдних.

Уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами. Домашніх тварин вигулювати в спеціально відведених місцях.

Щорічно прищеплювати своїх домашніх тварин проти сказу.

Не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти).

Дотримуватись правил утримання тварин.

Собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, слід негайно ізолювати та повідомити спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, у жодному разі їх не вбивати.

Прошу в межах повноважень взяти дану інформацію до відома та поширити серед мешканців громади.

Прошу активізувати роботу по відлову бродячих собак та їх утримання в спеціалізованих місцях утримання. В разі визначення місця утримання бродячих собак, погодити з Дунаєвецьким управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

 

Автор:Державна служба України з питань безпечності харчо


Читайте також



Перемога любить наполеглевих!

03.05.2024

"Ми лідерство і першість нікому не віддамо!",- з таким девізом вирушили на районні фінальні...

Детальніше...


«Цифрові рішення для сталого розвитку громад»

03.05.2024

В рамках проєкту «Цифрові рішення для сталого розвитку громад» підготовлена інформаційно-аналітична довідка...

Детальніше...