http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/10/08/2021-10-08_44/images/images-22329.jpeg

МОЗ офіційно затвердив список професій для обов'язкової COVID-вакцинації

08.10.2021

Наказ щодо обов'язкової вакцинації зареєстрували в Мін'юсті сьогодні, 7 жовтня. Він набуде чинності через місяць з моменту публікації. Окрім цього, глава МОЗ Віктор Ляшко зазначив, хто буде наступним у черзі на додавання до цього переліку, повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на прес-службу МОЗ.

Згідно з наказом, обов'язкова вакцинація передбачається для працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

На Хмельниччині, за даними МОЗ, ситуація зі щепленнями не надто оптимістична якраз серед тих, хто опинився у цій своєрідній зоні ризику.

Уточнюється, що працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. "Наступним етапом до цього переліку будуть включені працівники усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники поштових послуг", – резюмував Ляшко.

Освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

Нагадаємо, раніше МОЗ пропонувало запровадити в Україні обов'язкові щеплення проти COVID-19 для деяких категорій населення. Йдеться про працівників закладів освіти, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Нагадаємо, в Хмельницькій області від COVID-19 вакциновано першою дозою майже 215 тисяч осіб, два щеплення отримали майже 170 тисяч краян.

Автор:Міністерство охорони здоров'я України


Читайте також

Дивіться на нас, як на рівних

03.12.2021

Третього грудня усе світове суспільство відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей День проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році і є нагадуванням про обов’язок виявляти турботу і милосердя до тих, хто потребує допомоги та підтримки, нагадуванням суспільству про необхідність захищати права дітей та осіб з особливими потребами, всебічно надавати їм допомогу та підтримку в подоланні життєвих труднощів...

Детальніше...