http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/02/28/2022-02-28_6923/images/images-18570.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/02/28/2022-02-28_6923/images/images-35136.jpg

Майстер-клас з надання першої домедичної допомоги від волонтера Міжнародного Руху Червоного Хреста

28.02.2022

Сьогодні, 28 лютого 2022 року у співпраці з Міжнародним Рухом Червоного Хреста, найбільшою гуманітарною мережею в світі (керуючись принципами нейтральності й нероздільності, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів) для медичних сестер закладів освіти та для бажаючих педагогічних працівників було проведено майстер-клас по невідкладній домедичній допомозі.

Домедична допомога — невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події.

З вступним словом до учасників тренінгу звернулась консультант ЦПРПП Дармограй Наталія Олександрівна, яка наголосила на важливості вмінь домедичної допомоги, особливо в даний час, запропонувала провести в найближчі дні інформування у закладах освіти, в яких працюють учасники тренінгу. Майстер-клас проводив волонтер Червоного Хреста Сергій Юрков, який є завідувачем навчально-виробничої практики медичного коледжу. Усі учасники, пройшовши тригодинний тренінг, згадали правила:

 • Огляду місця події;
 • Огляду потерпілого;
 • Виклику швидкої допомоги;

Надання допомоги:

 • При відсутності дихання;
 • Відсутності свідомості;
 • Пораненні;
 • Кровотечах;
 • Переломах;
 • Опіках;
 • Інсульті;
 • Судомах;

Транспортування:

Усі учасники тренінгу відпрацювали навички непрямого масажу серця дорослому, підлітку, немовляті на спеціальних тренажерах, які надав Червоний Хрест. Також усі отримають електронні посібнички, які зможуть використати для подальшого інформування у своїх навчальних закладах.

Щиро дякуємо відділенню Червоного Хреста за співпрацю.

Сподіваємось, що дані уміння не стануть в нагоді жодному із учасників в життєвих ситуаціях.

Миру нам усім!

Автор:Управління освіти, молоді та спорту ДМР


Читайте такожДЕНЬ ЦЕНТРУ ПРПП У НЕСТЕРОВЕЦЬКІЙ ГІМНАЗІЇ: ВИЗНАЧАЄМО НОВІ ВЕКТОРИ ЯКОСТІ ОСВІТИ

08.12.2023

Платформою для зустрічі педагогів та Центру професійного розвитку педагогічних працівників 7 грудня стала Нестеровецька гімназія (директор Майя АНТОШКОВА)...

Детальніше...


ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!

08.12.2023

Завтра, 9 грудня, ми очікуємо прибуття тіла загиблого Героя – КАРПОВА Івана.

Наш Герой родом з Маківської громади - церемонія прощання відбудеться в с. Шатава о 10:00.

Далі, траурний кортеж прослідує через м. Дунаївці о 12:00, від АЗС «Укрнафта» зі сторони м. Хмельницького по вул. Шевченка до с. Січинці, там і відбудеться церемонія прощання та поховання.

Закликаємо всіх вийти до дороги та гідно зустріти Захисника, який віддав своє життя за волю і незалежність України.

Вічна пам’ять, честь та шана Герою!

Детальніше...