http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/07/18/2022-07-18_1903/images/images-91280.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/07/18/2022-07-18_1903/images/images-18504.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/07/18/2022-07-18_1903/images/images-42800.jpg

Саморозвиток влітку - запорука результативної професійної діяльності педагогів громади у новому навчальному році

18.07.2022

Наступний 2022/2023 навчальний рік для педагогів стане роком впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Запропонований у стандарті зміст освіти повністю змінює саму філософію навчання і підпорядковує на підготовку фахівців, які будуть критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватимуться в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.

В умовах євроінтеграції особливу увагу варто приділити також вивченню іноземних мов, спілкуванню з носіями інших мов для обміну історичною, правовою та іншою актуальною для суспільства інформацією.

Тому основна місія сучасного учителя – не відставати, рухатися вперед, і постійно займатися саморозвитком.

Яскравим прикладом такого сучасного педагога є учителька польської мови Голозубинецької ЗОШ І-III ступенів Дунаєвецької міської ради – Валентієва Аліса Володимирівна, яка пройшла відбір на цьогорічний методичний семінар з польської мови, отримавши можливість побувати на курсах підвищення кваліфікації учителів-полоністів з різних куточків Європи та Америки. Курси були організовані Спілкою Шкіл Малопольського округу у м.Мишлениці у співпраці з Краківським Педагогічним Університетом з 27 червня по 8 липня 2022 року.

Аліса Володимирівна мала нагоду поспілкуватися з педагогами, переважна більшість яких є уродженцями Польщі, але через певні обставини проживають за кордоном, де й навчають польської мови дітей мігрантів у таких країнах, як Ірландія, Бельгія, Литва, Угорщина, Норвегія, Канада та США. Серед учасників були присутні також українські колеги з Полтави, Чернігова, Вінниці, Харкова та Сіверодонецька, більшість з яких перебувають у Польщі від початку війни, де працюють тепер у школах або ж у центрах для біженців у якості перекладачів.

Під час двотижневого перебування на курсах учителька відвідувала лекції відомих польських професорів та авторів дидактичних підручників для іноземців, серед яких були Агнєшка Ясіньська – викладач кафедри польської філології та автор серії підручників «Hura po Polsku!», Мажена Бвашяк Титува, Пьотр Ководжей, Ева Мвинарчик, Мавгожата Хробак, Ванда Матрас-Мастеж та Марек Стружик.

На лекціях обговорювали різні підходи до навчання дітей іноземних мов. Професор Мажена Титува характеризувала психологічний аспект засвоєння іноземних мов і, опираючись на останні дослідження нейробіології розповіла про неабиякі переваги навчання дітей мов з раннього дитинства, адже, як показують досліди, людина розпочинає вчити мову, сама того не усвідомлюючи ще будучи зародком.

Цікавим видався ще той факт, що у польських вишах студенти залишають свої відгуки після кожної лекції, що змушує викладачів підлаштовувати свої лекції під запити та інтереси цільової аудиторії.

Варто зазначити, що усі викладачі університету під час спілкування та знайомства демонстрували українцям неабияку підтримку та симпатію.

Вчитель – візитівка сучасних освітніх реформ, головний рушій змін. Тому підготовка умотивованого, готового до змін власного мислення педагога, що володіє новітніми компетенціями та інструментами у новому 2022-2023 навчальному році – головна мета Центру ПРПП. Його ж пріоритет – забезпечити професійне й особисте зростання вчителя, тому цікавий досвід польських колег обов’язково знайде відображення у методичних заходах фахової спільноти учителів іноземних мов. Аби вони надихались самі й надихали інших.

Хочеться побажати Алісі Володимирівні та усім, хто присвятив себе дітям, хай у Вас ніколи не згасає вогник бажання та наполегливості до самовдосконалення і професійного зростання.

Автор:Управління освіти, молоді та спорту


Читайте також



МИРНИЙ ТИЛ З ВАМИ, МУЖНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ!

02.07.2024

Щиро вдячні усім жителям громади, які роблять свій внесок задля підтримки наших Воїнів...

Детальніше...