http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/09/13/2022-09-13_7129/images/images-75718.jpg

Це повідомлення стосується усіх мешканців нашої громади!

13.09.2022

Люди продовжують палити зібрані купи листя та сміття, а це лише початок осіннього періоду! Варто зазначити, що при спалюванні руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини, які є в ґрунті. До всього, спалювання трави й листя збільшує промерзання ґрунту у 2-4 рази. Спалювання загрожує не лише довкіллю, а й життю та здоров’ю людей, які можуть загинути внаслідок степових чи лісових пожеж.

Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні одного поліетиленового пакета, в повітря викидається близько 70 різних хімічних сполук, отруйних для людини.

Важливо знати, що спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та порушенням закону «Про охорону атмосферного повітря» і тягне за собою накладення штрафів від 3 до 30 тисяч гривень та кримінальну відповідальність – позбавлення волі до 10 років.

Пам’ятайте! Навіть невелике вогнище на городі може стати страшною трагедією для людини й екологічною катастрофою для природи, адже у вогні гинуть тисячі тварин, а дим надзвичайно шкідливий і провокує різноманітні хвороби.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також