http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/09/13/2022-09-13_7129/images/images-75718.jpg

Це повідомлення стосується усіх мешканців нашої громади!

13.09.2022

Люди продовжують палити зібрані купи листя та сміття, а це лише початок осіннього періоду! Варто зазначити, що при спалюванні руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини, які є в ґрунті. До всього, спалювання трави й листя збільшує промерзання ґрунту у 2-4 рази. Спалювання загрожує не лише довкіллю, а й життю та здоров’ю людей, які можуть загинути внаслідок степових чи лісових пожеж.

Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні одного поліетиленового пакета, в повітря викидається близько 70 різних хімічних сполук, отруйних для людини.

Важливо знати, що спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та порушенням закону «Про охорону атмосферного повітря» і тягне за собою накладення штрафів від 3 до 30 тисяч гривень та кримінальну відповідальність – позбавлення волі до 10 років.

Пам’ятайте! Навіть невелике вогнище на городі може стати страшною трагедією для людини й екологічною катастрофою для природи, адже у вогні гинуть тисячі тварин, а дим надзвичайно шкідливий і провокує різноманітні хвороби.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте такожЗАВЕРШЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ 6 ДОСЛІДЖЕНЬ У ГРОМАДАХ-ПАРТНЕРАХ

09.06.2023

Опитування реалізовані на базі наступних технічних показників для такого типу досліджень для кожної громади – 85% довірча ймовірність (точність), та 5% довірчий інтервал (похибка) з урахуванням генеральних сукупностей (кількості повнолітнього населення) кожної окремої громади. Генеральна сукупність по 6 громадам становить: 174 258 респондентів...

Детальніше...


Повідомлення про початок процедури формування оновленого складу робочої групи для розроблення завдання комплексного плану просторового розвитку території Дунаєвецької міської територіальної громади

09.06.2023

У зв’язку із внесенням змін до рішення про розроблення Комплексного плану просторового розвитку Дунаєвецької ТГ (№3-62/2023 від 08.06.2023 р. «Про внесення змін до рішення дев’ятнацятої сесії міської ради VІІI скликання...

Детальніше...