http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/03/24/2023-03-24_8586/images/images-58541.jpg

Від ворожих бомб палає українська земля, а місцеві палії допомагають нищити навкруги усе живе!

24.03.2023

З настанням весни значно збільшилась кількість зафіксованих пожеж в екосистемах. Спричиняє пожежі як необережне поводження з вогнем, так і навмисний підпал. Навіть невеликий сірник чи викинутий недопалок може призвести до масштабної пожежі.

Кожен фактпідпалу — це злочин проти природи. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі, призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки та гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

  • Звертаємо увагу, що спалювати листя, траву та інше заборонено законом в ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
  • Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф від 3060 до 30600 гривень.
  • Також статтею 245 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення.

У воєнний час спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсійної роботи, що також передбачає кримінальну відповідальність.

Закликаємо усіх бути свідомими! Не спалюйте суху траву, листя та сміття! Не знищуйте природу та не створюйте негатив серед громадян. Краще скеруйте свої сили на боротьбу проти російського агресора та відбудову економіки!

Бережіть довкілля, власне здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також



700 мільйонів гривень державних ресурсів проінспектовано Держаудитслужбою за три місяці 2024 року

18.04.2024

Держаудитори в Хмельницькій області за перший квартал 2024 року виявили 347 млн грн порушень у закупівлях. Працівники управління попередили...

Детальніше...


МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ПЕДАГОГА – ШЛЯХ ДО УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО СУСПІЛЬСТВА

19.04.2024

Сучасний педагог не лише навчає, він є порадником, підтримкою, допомогою у життєвих труднощах і для дітей і для батьків своїх учнів...

Детальніше...