http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/03/24/2023-03-24_8586/images/images-58541.jpg

Від ворожих бомб палає українська земля, а місцеві палії допомагають нищити навкруги усе живе!

24.03.2023

З настанням весни значно збільшилась кількість зафіксованих пожеж в екосистемах. Спричиняє пожежі як необережне поводження з вогнем, так і навмисний підпал. Навіть невеликий сірник чи викинутий недопалок може призвести до масштабної пожежі.

Кожен фактпідпалу — це злочин проти природи. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі, призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки та гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

  • Звертаємо увагу, що спалювати листя, траву та інше заборонено законом в ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
  • Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф від 3060 до 30600 гривень.
  • Також статтею 245 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення.

У воєнний час спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсійної роботи, що також передбачає кримінальну відповідальність.

Закликаємо усіх бути свідомими! Не спалюйте суху траву, листя та сміття! Не знищуйте природу та не створюйте негатив серед громадян. Краще скеруйте свої сили на боротьбу проти російського агресора та відбудову економіки!

Бережіть довкілля, власне здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте такожДІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА ВСІ ВИДИ ПРАВОВИХ ПОСЛУГ ВІД СИСТЕМИ БПД: ЯК ЇХ ОТРИМАТИ — У НОВОМУ ЛЕНДИНГУ

02.06.2023

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг...

Детальніше...


ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ – ЯК ДЛЯ РІДНИХ!

02.06.2023

Завдяки згуртованості, чуйності жителів Дунаєвецької громади наші військовослужбовці можуть бути впевнені в надійному тилу...

Детальніше...