http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/11/2018-02-11_4585/images/images-97411.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/11/2018-02-11_4585/images/images-83619.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/11/2018-02-11_4585/images/images-11679.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/11/2018-02-11_4585/images/images-18649.jpg

Громадам нарешті віддають землі за межами населених пунктів

дата створення: 2018-02-11

Нарешті сталося те, чого всі так довго чекали – з лютого розпочнеться інвентаризація земель, які мають передати громадам. 31 січня Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі землі поза межами населених пунктів. Загальна площа таких земель в Україні складає близько 760 тисяч гектарів, передбачається, що цей процес триватиме до кінця 2018 року. Хмельниччина очікувано отримає 47 тисяч земель за межами населених пунктів у власність 39 об’єднаним громадам. Без перебільшення, це найбільш очікуване рішення влади, сподівання на котре покладають без винятку всі громади, в тому числі й Дунаєвецька ОТГ.

Рішення на котре чекали всі

Відповідне рішення ухвалене за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру. За рішенням Уряду з лютого громади можуть планувати свої території. Причому, структури Держгеокадастру вже позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад. Такому рішенню, безумовно, сприяв значний соціальний тиск, зокрема, і активна робота громадських організацій, що об’єднують органи місцевого самоврядування. До прикладу, Асоціація міст України стежила за станом справ у цьому питанні й не давала Уряду забути про це важливе для ОТГ рішення.

- Фактично, Уряд не дочекався прийняття Верховною Радою України законів, які передбачали б передачу об’єднаним територіальним громадам повноважень на розпорядження землею за межами населених пунктів, - коментує урядове нововведення консультант з юридичних питань проекту «ПУЛЬС» при Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України, Дмитро Василенко. - Уряд обрав інший спосіб, який раніше передбачався законодавством, а саме статтею 117 Земельного кодексу України. Проте, якщо раніше обов’язку передати земельні ділянки у комунальну власність в територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів не було, то тепер згідно з постановою Уряду вони зобов’язані не відмовити ОТГ.

Як зазначає Дмитро Василенко, на період передачі земельних ділянок територіальні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів зловживаючи могли продовжити самовільно розпоряджатись земельними ділянками за межами населених пунктів. Проте розпорядженням Кабміну це враховано, і зобов’язано їх розпоряджатись землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об’єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно зі статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Таким чином, з 1 лютого усі ОТГ повністю контролюватимуть розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів, а після передачі земель в комунальну власність до кінця 2018 року цей контроль стане одноосібним.

Механізм передачі максимально прозорий

За твердженнями прем’єр-міністра, запропонований механізм передачі земель – максимально прозорий і враховує декілька кроків: звернення в територіальний орган Державної служби з геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) із заявою про передачу землі, інвентаризації землі, ухвалення рішення і реєстрація права власності в органах юстиції. Причому, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, більшість земель вже проінвентаризовані, але в разі необхідності додаткова інвентаризація буде проведена в максимально швидкі терміни. Координація всіх дій буде прописана в меморандумі, який підписуватимуть керівні органи ОТГ та органи Держгеокадастру. Підписання документів розпочнеться вже цього тижня. Допомагати в цій роботі, за пропозицією Уряду, будуть Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація міст України.

Що це дає громадам

Процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад дозволить ОТГ контролювати надходження від плати за оренду землі за межами населеного пункту та земельного податку з неї. У свою чергу це стимулюватиме землекористувачів до ефективного використання землі та своєчасної сплати податків. І в разі несплати податку постане питання перед Держкомземом про розірвання договорів з недобросовісними землекористувачами чи орендарями. Також відтепер об’єднані громади зможуть розробляти генеральні плани з використанням земель за межами населеного пункту. Ще одним позитивним аспектом нововведення є загладжування конфліктних ситуацій між землекористувачами та зникнення такого явища як рейдерське захоплення земель. Наостанок механізм передачі земель громадам стовідсотково вплине на їхній економічний розвиток та процвітання.

Дунаєвецька ОТГ в очікуванні на позитивні зміни

- Ми давно чекаємо на це рішення. До сьогодні ми мали чимало неприємних моментів, коли землі, що фактично є територією громади, роздавалися в оренду без нашої участі з не найвигіднішими ставками орендної плати, - ділиться думками з приводу розпорядження Уряду міський голова Веліна Заяць. - Для нашої громади ця проблема особливо актуальна, оскільки ми об’єднали півсотні сіл, основним багатством яких є люди й земля. І, на жаль, до цього часу люди землею не могли розпоряджатися вільно, бо цей ресурс часто віддавався незрозуміло кому з невідомо яких причин. Ми сьогодні розуміємо, що маємо сільські громади, які переймаються питанням пасовищ, бо це для них необхідний ресурс для тваринництва. Окремо гостро стоїть питання забезпечення ділянками учасників АТО.

Як зауважила Веліна Владиславівна, отримання у розпорядження земель за межами населених пунктів допоможе вирішити чимало нагальних питань і забезпечити людям можливість налагодити господарство на своїй землі. Окрім того, це питання не лише людського господарювання, а й розширення кладовищ, оформлення пасовищ тощо.

- Коли земля буде у нашому розпорядженні, нам уже не буде потреби «кивати» на когось, а ми самі повинні будемо аргументувати, кому, за які заслуги та з якими ставками оплати ми надаємо земельні ділянки, - наголосила очільниця Дунаєвецької ОТГ.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua, на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ. Наразі працює гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад (тел. 0800-502-528).

 

Автор:Діна КУШНІР, Анна СІРА


Читайте такожПрекрасну половину міської ради привітали віршами, витинанками та саморобними первоцвітами

дата створення: 2018-03-07

Нарешті весна потрошки вступає в свої володіння і хоч позначка термометра ледве доповзла до плюсових значень, проте навколо вже витає святковий весняний настрій. Напередодні Дня весни та жіноцтва, 7 березня, до головного органу місцевого самоврядування громади – Дунаєвецької міської ради, із вітаннями та саморобними подарунками завітали вихованці Будинку творчості школяра та Станції юних натуралістів.

- У жіночий день і день весни, привітати щиро ми прийшли, бо жінка – це мати, берегиня роду, яка трудиться для сім’ї, і для народу, - саме такими чудовими віршованими рядками звернулися до представниць прекрасної половини міськради учні 4-го класу ЗОШ №2, вихованці творчого об’єднання «Бюро вітань» Будинку творчості школяра, Дмитро Трубіцький, Ярослав Котлінський та Віталік Клименко. – Жінка – це мати, бабуся, дружина, і світу нашого – найкраща половина. Дозвольте нам жінку сьогодні вітати, й найкращі слова про неї сказати…

Детальніше...


В Іванківцях взялися за розчищення дерев

дата створення: 2018-03-22

Цього тижня, працівники комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Благоустрій Дунаєвеччини», взялися за причепурення Іванковець. На прохання старости Оксани Бабій в село приїхала бригада працівників, які допоможуть розчистити сільські вулиці від навислого над дорогою гілля.

Крім того, що в нас багато хворих та всохлих дерев й гілля, що розрослося над проїжджою частиною і становить небезпеку при буревіях та негоді, так ще маємо й через це руйнування дорожнього полотна, - зауважує староста Оксана Анатоліївна. – Густі гіляки дерев дають постійний затінок, тож після дощу калюжі у нас на вулицях практично не висихають. Все це шкодить дорозі та пришвидшує її руйнування.

Детальніше...