http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/05/25/2023-05-25_6011/images/images-34024.png

ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВЕБІНАР ДЛЯ УЧАСНИКІВ ДРУГОГО ЕТАПУ ПРОГРАМИ СТАЖУВАНЬ

25.05.2023

«Вступ України до Європейського Союзу» - перший вебінар для 35 учасників другого етапу Програми стажувань «Добре самоврядування», серед яких є представники Дунаєвецької міської ради. Нагадаємо, що проект співфінансується Програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польщі та впроваджується спільно з Програмою «U-LEAD з Європою».

Вебінар відбувся 22 травня 2023 року в онлайн форматі. Спікером заходу виступив Георг Циглер, радник Служби України в генеральній дирекції з питань переговорів щодо сусідства та розширення в Європейській комісії, після депутатства Голова Групи підтримки України (SGUA), має 26 років досвіду роботи в Європейській комісії.

Георг Циглер спілкуючись з представниками українських громад зауважив, що вступ України до Європейського Союзу є на поточному порядку денному майбутнього розширення ЄС з 2022 року, коли вона подала заявку на вступ в умовах російсько-української війни, з метою поступової інтеграції в єдиний ринок ЄС і кінцевим вступом до ЄС. Сьогодні це одна з восьми нинішніх країн-кандидатів на вступ до ЄС разом з Албанією, Боснією і Герцоговиною, Сербією, Молдовою, Північною Македонією, Чорногорією та Туреччиню.

Учасники заходу разом пригадали, як минулого року 28 лютого 2022 року Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі. І вже 1 березня 2022 року Європейський парламент рекомендував зробити Україну офіційним кандидатом на членство, а 10 березня 2022 року Рада ЄС звернулася до Європейської Комісії з проханням дати висновок щодо заявки. 8 квітня 2022 року фон дер Ляєн особисто передала Зеленському законодавчу анкету. 17 квітня 2022 року Україна завершила роботу над першою частиною опитувальника, а 9 травня — над другою.

Георг Циглер звернув увагу учасників на те, що відповіді на опитувальник Україна надала в рекордно стислі строки. 17 червня 2022 року Європейська комісія рекомендувала Європейській раді надати Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, а вже 23 червня 2022 року Європейська Рада надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

І хоча назвати точну дату приєднання України до ЄС ніхто наразі не може, пан Циглер зазначив, що ще ніколи досі не відбувалося такого швидкого процесу приєднання країни до ЄС: «Найбільшою цінністю Україна є те, що вона є європейською країною за цінностями».

Автор:Відділ економіки, інвестицій та комунального майна


Читайте такожОГОЛОШЕННЯ!

24.06.2024

Завтра, 25 червня, ми очікуємо прибуття тіла нашого загиблого Героя – МОМОТОКА Геннадія Андрійовича...

Детальніше...


РОКОВИНИ ЗАГИБЕЛІ ГЕРОЯ-ЗАХИСНИКА

24.06.2024

Час невпинний. Але він не зітре з нашої пам'яті імена Героїв сьогодення, які віддали життя у боротьбі за Україну...

Детальніше...