http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/09/18/2023-09-18_6440/images/images-51393.jpg

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК – 2023: ДЕРЖАВА ПЕРЕРАХУЄ БАТЬКАМ КОШТИ НА ЗАКУПІВЛЮ ПУТІВОК.

18.09.2023

9 травня Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою запровадив механізм “гроші ходять за дитиною” при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Механізм буде реалізовуватись у рамках експериментального проекту протягом 2023 року.

Відтепер родини з дітьми, незалежно від місця проживання, які опинились в найбільш складних умовах, є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.

Ці гроші батьки (особи, що їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська обл).

Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають вищенаведеним критеріям.

Алгоритм дій батьків по програмі є-Оздоровлення :

  • Батьки отримують сповіщення через «ДІЮ», або їх повідомлять органи соціального захисту, або вони самостійно перевіряють, чи їхня родина є в переліку отримувачів коштів за посиланням https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e-health
  • Батькам (або особам, що їх замінюють та мають офіційне підтвердження) необхідно звернутись до Приват Банку відкрити картку е-Оздоровлення
  • Дочекатися зарахування коштів на карту. На неї будуть зараховані кошти для придбання путівки в наступному місяці з дня відкриття картки. Розмір допомоги: 14 165 грн на кожну дитину. Держава не обмежує кількість дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок.
  • Після зарахування коштів батьки за власним уподобанням (орієнтуючись на бажані терміни відпочинку, місцерозташування табору, вартість путівки, відгуки про заклад тощо) обирають один з закладів вищої категорії з Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Цей заклад має бути включений Національною соціальною сервісною службою до переліку закладів, з якими укладено договір про надання послуг з оздоровлення та відпочинку. Більш детальнішу інформацію про заклади можна дізнатися за наступним посиланням: е-Оздоровлення. Пошук закладів для власників спеціальних банківських рахунків у розділ «Пошук закладу». Після чого необхідно встановивти позначку навпроти тексту «е-Оздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)».
  • В обраному Закладі подати заявку у вкладці «Подати заявку».
  • Путівку на оздоровлення можна придбати терміном на 21 календарний день, путівку на відпочинок - на 14 календарних дні.
  • Зв'язатись за координатами, вказаними на сайті Державного реєстру, із обраним закладом, підтвердити можливість отримання послуги, забронювати путівку.
  • В узгоджену з закладом дату прибути з дитиною та розрахуватися за путівку отриманою у Приват Банку карткою.

Кошти необхідно використати протягом трьох місяців з дня їх зарахування. У разі зарахування у жовтні-листопаді, придбати путівку необхідно до 25 грудня, оскільки кошти передбачені на оздоровлення та відпочинок у 2023 році. Невикористані кошти з вашої картки повернуться до державного бюджету.

Детальніша інформація про механізм надання послуги, а також відповіді на найпоширеніші питання, що можуть виникати, – на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням https://bit.ly/3otJP3vЧитайте такожНЕ ЗАБУВАЙМО, ПАМ’ЯТЬ ВІЧНА ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ПАМ’ЯТАЄМО…

20.05.2024

20 травня відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Крілю Олегу Борисовичу з села Зеленче...

Детальніше...


ТРЕНІНГ З ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ДУНАЄВЕЧЧИНИ

17.05.2024

В сучасних реаліях вміння надавати ППД (першу психологічну допомогу) є надзвичайно важливим для педагога...

Детальніше...