http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/09/20/2023-09-20_6556/images/images-22702.jpg

УВАГА! Імунізація диких м’ясоїдних тварин

20.09.2023

З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні з 18 вересня 2023 року на території Камянець-Подільського району, по зоні обслуговування Дунаєвецької ДЛВМ, розпочато проведення осінньої кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Дана кампанія проводиться згідно створених та затверджених груп на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кам’янець – Подільській районній військовій адміністрації в які входять спеціалісти ветеринарної медицини та єгері Дунаєвецького УТМР.

Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких та бродячих тварин проти сказу. Для цього буде використано пероральну вакцину українського виробника ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).

Цьогоріч у зв’язку із введенням воєнного стану всі роботи з розповсюдження вакцини будуть здійснені без застосування авіації. Осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в області буде проводитися наземним розподілом, а саме: робочі групи вручну розкладатимуть принади із вакциною.

Принади будуть розкладені на заздалегідь визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями (крім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг). Планується охопити територію площею 839,25 кв. км, на якій буде розкладено 20981 принада із вакциною.

Для інформації! Поживні принади з вакциною – це (брикети) коричневого кольору розміром із сірникову коробку. Всередині брикету розміщена желеподібна капсула з антигеном. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, який приманює тварин на великих відстанях.

Важливо! Принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але в разі виявлення брикетів із вакциною просимо їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати. Заздалегідь дякуємо за розуміння!

Автор:Відділ цифрової трансформації та комп'ютерного заб


Читайте також