http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/24/2018-02-24_1111/images/images-44914.jpeg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/24/2018-02-24_1111/images/images-85190.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/24/2018-02-24_1111/images/images-73853.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/24/2018-02-24_1111/images/images-45846.jpg

Головний освітянин громади поділився досвідом децентралізації галузі

24.02.2018

Дунаєвецька об’єднана громада продовжує позиціювати себе як приклад для наслідування у процесах децентралізації. Серед її успіхів лаври переможця у Всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування», за темою “Співробітництво територіальних громад”, проект - “Створення методичного кабінету та забезпечення методичного супроводу в навчальних закладах”.

20 лютого, начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Володимир Колісник та директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Хмельницькій області Сергій Яцковський, мали змогу поділилися досвідом у призмі децентралізації, під час засідання круглого столу "Європейський вимір українських реформ", що відбувся в Києві, в рамках проекту «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Участь у круглому столі також взяли експерти 24 Центрів розвитку місцевого самоврядування. Спеціальними гостями заходу стали Генеральний директор Генерального директорату з питань сусідства і переговорів з розширення Європейської Комісії Крістіан Даніельссон, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, а також Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації. Під час проведення круглому столі "Європейський вимір українських реформ", експерти з різних куточків України обговорили європейський вимір поточних реформ в Україні, у тому числі децентралізації та її галузевих аспектів. Особливий акцент буде зроблено на реформі освіти та її завданнях на прикладі Дунаєвецької об’єднаної громади, яку представляв Володимир Колісник.

Як розповів нам після повернення зі столиці начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради, учасники круглого столу високо оцінили здобутки та напрацювання нашої громади, зокрема і в освітянській галузі.

- Ми одні із перших хто став на шлях децентралізації, і не побоюся назвати нас найкращими в освітній галузі, адже в той час, коли ще не було її законодавчого врегулювання, нормативно-правової бази, ми взяли вірний курс реформацій, - наголошує Володимир Колісник. - – І як виявилося згодом – робили все правильно та ефективно, адже стали взірцем для наслідування для інших. Все нове завжди складно впровадити в життя, особливо для тих, хто не бажає змін. Якщо в нових громадах не відбуватиметься оновлення освіти, не будуть вишукуватись нові шляхи до системи управління, до організації методичного супроводу, то ні про яку якість не може бути й мови. Все залишиться як і було. А без цього не буде нового учителя – головного носія реформи освіти. Тому всі громади повинні шукати свої шляхи модернізації системи освіти, а не чекати наказу зверху і брати на себе відповідальність.

Як зауважує Володимир Володимирович, досить важливим у процесі реформування в умовах децентралізації є партнерство з депутатами міськради, учителями, учнями та батьками. За словами головного освітянина Дунаєвеччини, саме партнерство з громадами нашого району дало можливість забезпечити ефективну дієвість роботи методичного кабінету та якісний методичний супровід педагогічної ланки громад. Налагодивши роботу методичного кабінету та співпрацюючи із такими ОТГ як Маківська, Дунаєвецькою селищною, а тепер уже й зі Смотрицькою, були укладені угоди про співфінансування, надання послуги з методичного супроводу.

- Таким чином ми забезпечили методичний супровід інших громад і при цьому отримали додаткові кошти, - пояснив переваги змін Володимир Колісник. - Ми єдині в Україні створили навчально-методичний центр по збору та систематизації кращих практик освітянської галузі. Міський голова, Веліна Заяць, чітко поставила перед нами завдання не просто поміняти таблички на дверях, а дійсно розробити нові ідеї для розвитку в новій громаді. Ми повинні дати дітям якісне навчання, можливість розвиватися та розкривати свої таланти, їх реалізацію в суспільстві. Наразі робота методиста в школі дає можливість йому побачити проблему з середини та оперативно на неї реагувати. А робота в інших громадах спонукає методиста до вишикування нових, ефективних форм методичного забезпечення. Якщо щось зробив, то не треба це ховати, важливо ділитися. В цьому нам допомагає шведсько-український проект SKL, за допомогою якого було створено базу даних кращих практик, проведено регіональні семінари, видано посібник ефективного управління освітою «Нова школа в нових громадах». І як результат такої роботи – це вища нагорода серед 155 практик всеукраїнського конкурсу кращих практик Мінрегіону і Ради Європи.

На завершення нашої розмови начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради поділився планами на 2018 рік. Серед них підготовка початкових класів до нових освітянських програм, за умовами котрих всі вчителі перших класів 2018-2019 навчальних років, пройдуть відповідне навчання. Також посилено оновлюватиметься й матеріально-технічне забезпечення кімнат, де навчатимуться першачки.

Не оминуть увагою в Дунаєвецькій ОТГ і питання зміцнення матеріальної бази у площині забезпечення навчальним обладнанням кабінетів хімії, біології, фізики та інформатики. Найближчим часом оновиться громада ще одним шкільним автобусом. Як пообіцяв Володимир Колісник, у 2018 році, за сприяння міської ради продовжать працювати над створенням комфортних умов для навчання дітей – утеплюватимуть фасади шкіл, мінятимуть вікна та двері, покращиться матеріально-технічна база їдалень.

Ще одним орієнтиром у роботі педагогів краю стане розвиток інклюзивної освіти, створення інклюзивно-ресурсного центру, педагогічний та психологічний супровід школярів з особливими освітніми потребами.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожСпільні засідання постійних комісії

17.04.2019

16-17 квітня 2019 року відбувались спільні засідання постійних комісій міської ради. Було розглянуто 91 питання, які включені в порядок денний 52 сесії міської ради.16 квітня відбулось засідання профільної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення, голова комісії Жовнір Р.Є., по питанню Призначення іменних стипендій для обдарованих дітей та молоді. Погоджено 22 дитини-стипендіата, яким планується виплачувати стипендію з 01.01.2019 по 31.05.2019 у розмірі 500 гривень щомісячно. Остаточне рішення буде прийняте 19 квітня 2019 року на засіданні 52 сесії міської ради.

Детальніше...


Відбудеться Міжнародна культурно-освітня поїздка «Співпраця у сфері охорони здоров’я, освіти та культури»

06.02.2019

Організовується міжнародна культурно-освітня поїздка до Румунії, Боснії і Герцеговини, Хорватії, Чорногорії, Албанії, Македонії, Сербії й Угорщини.

Із 3 по 11 червня 2019 року відбудеться виїзна міжнародна культурно-освітня подорож «Співпраця у сфері охорони здоров’я, освіти та культури», яку організовують Всеукраїнська молодіжна організація «Серце до серця» разом із Мінкультури.

Метою поїздки є розвиток волонтерського руху, участі у міжнародних ознайомчих семінарах, конференціях, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн.

Детальніше...