http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/04/18/2024-04-18_6362/images/images-60561.jpg

СЕЗОН ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ ТА САЛЬМОНЕЛЬОЗУ РОЗПОЧАТО!

18.04.2024

Дунаєвецьке відділення Кам′янець-Подільського районного відділу ДУ «Хмельницький центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» звертає Вашу увагу, що зазвичай, епідсезон гострих кишкових інфекцій починається пізніше, проте тепла весна принесла аномально високі температурні показники, які вище кліматичної норми. Нажаль, при таких природніх умовах харчові продукти більш піддатливі до псування, більша поширеність і заразність гострих кишкових інфекцій.

Так, впродовж 4 місяців 2024 року в області захворіло 433 особи на гострі кишкові інфекції, що є на 19,6% більше ніж за аналогічний період минулого року. На підпорядкованій нам території захворюваність зросла на 20%. Також, відмічається збільшення кількості хворих на сальмонельоз з 38 в 2023р. до 51 випадку в 2024р. по області, що є на 34,2% більше.

Враховуючи вище викладене, варто нагадати, що сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, яке викликається найдрібнішими живими мікроорганізмами –бактеріями, що називаються сальмонелами. Основним місцем їх знаходження є кишковик тварин, птахів та людини. Сальмонели мають здатність не лише стійко зберігатись в навколишньому сердовищі, а й розмножуватись в продуктах харчування, зокрема в м’ясних, молочних, холодці, бульйонах, паштетах, ліверній ковбасі та виробах із фаршу. За оптимальної температури 20-37 оС незначне зараження продуктів через 4-7 годин перетворюється на масивне забруднення. При цьому не відбувається змін кольору, запаху, смаку самого продукту.

Найхарактернішою ознакою збудників цих захворювань є те, що вони потрапляють в організм людини через рот з забрудненими харчовими продуктами, водою та через брудні руки. Джерелом зараження обов’язково є хвора людина або бактеріоносій збудника (людина яка раніше перехворіла), хворі на сальмонельоз тварини, птахи, яйця забруднені водоплаваючої птиці, гризуни.

Проявами гострих кишкових захворювань, в тому числі сальмонельозу можуть бути слабкість, болі в животі, кишково-шлункові розлади, нудота, блювота, пронос, значне підвищення температури тіла.

Профілактика захворювань сальмонельозом та іншими гострими кишковими інфекціями не дуже складна і доступна для всіх:

  • мийте ретельно руки з милом після відвідування вбиральні, перед приготуванням та вживанні їжі та перед годуванням немовлят;
  • не допускайте в житлові приміщення, особливо де зберігаються продукти залітання мух, які є рознощиками збудників захворювань;
  • не споживайте продукти сумнівної якості та із закінченим терміном зберігання;
  • не купуйте молочні, м’ясні продукти та інші, які в торгівельній мережі зберігаються без холодильника;
  • не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, особливо вздовж автомагістралей;
  • сирі овочі та фрукти мийте під проточною водою і кип’ятіть обов’язково фляжне молоко;
  • при харчуванні в непристосованих умовах (ліс, пляж, тощо) не допускайте контакт продуктів з грунтом та піском;
  • в туристичних походах не вживайте воду з річок та ставків, купайтесь в призначених для цього місцях;
  • яйця водоплаваючої птиці (качині, гусині і т.і.) вживайте тільки для приготування тіста, а також в страви, що підлягають достатній термічній обробці.

Якщо в колективі чи в сім’ї з’явився хворий з ознаками кишкових захворювань – необхідно негайно звернутись за медичною допомогою. Чим раніше виявлено кишкове захворювання, тим успішніше вживаються заходи проти його поширення.

Дотримуйтесь цих не складних правил, будьте здорові та не хворійте!Читайте такожМИНАЮТЬ РОКОВИНИ ПАМ’ЯТІ НАШИХ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ

17.06.2024

Любов до рідної землі прикрашає кожну людину, а воїни, які віддали заради України найдорожче...

Детальніше...


ВІДБУЛИСЬ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ЩОДО ПОГОДЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

17.06.2024

Підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення у Дунаєвецькій громаді, як і в інших містах України, є неминучим та вкрай необхідним...

Детальніше...