http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/14/2019-02-14_366/images/images-83438.jpg

Як відрізнити підроблені ліки та куди звертатись

14.02.2019

Ліки, які ви приймаєте, не дають ефекту, хоча раніше допомагали? Одна з можливих причин — це підробка. ВООЗ зазначає, що фальсифікована медична продукція зустрічається серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Об’єктом для фальсифікації можуть стати як генерики, так і оригінальні препарати. Це можуть бути як дуже дорогі ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні.

Проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчуваються мешканці з ослабленими системами охорони здоров’я. Часто люди наражають себе на небезпеку самі — займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які безконтрольно розповсюджують підробки.

Іноді фальсифіковані препарати дуже складно відрізнити. Але в більшості випадків це можливо. Тут поради ВООЗ і Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками:

– уважно роздивитися упаковку — чи є будь-які пошкодження або помилки в тексті;

– перевірити, чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Крім того, ви можете перевірити наявність державної реєстрації препарату у Державному реєстрі лікарських засобів України за цим посиланням:http://www.drlz.com.ua/

– оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність та перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах;

– якщо виникли підозри або з’явилася небажана реакція на прийом препарату — якомога швидше покажіть його вашому лікарю;

– обов’язково повідомляйте про підозрілу медичну продукцію в державні органи — Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України.

На сайтах цих служб є електронні форми, які потрібно заповнити, якщо:

– Ви підозрюєте, що препарат — фальшивка:https://goo.gl/UHjYPx

– У ліків відсутній терапевтичний ефект або наявні побічні реакції: https://goo.gl/dfgiBn

У анкетах вказуєте звичайні дані про ліки: назву, номер серії, виробника тощо. Важливо чітко описати всі фактори, які вас турбують, у спеціальних полях. Це допоможе фахівцям зробити докладний аналіз препарату та оперативно відреагувати.

Ваше звернення обов’язково розглянуть фахівці, а за потреби проведуть лабораторне дослідження. Якщо підозра про фальсифікат підтвердиться, обіг даної серії лікарських засобів на території України заборонять.

Кожне ваше повідомлення про підозрілі препарати — це внесок в боротьбу з підробкою медичних засобів та захист здоров’я і життя людей.

Будьте уважні, щоб захиститися від підробок. Приймайте ліки тільки після консультації з лікарем. Якщо ви приймаєте лікарський засіб відповідно до інструкції, але ніякого ефекту не відчуваєте чи самопочуття погіршилося, необхідно терміново повідомити про це вашого лікаря! Коли купуєте медичні препарати, уникайте замовлень через Інтернет.Читайте такожДень села Голозубинці

25.05.2019

Вкотре, над селом Голозубинці лунає музика та сміх. Веселий гомін жителів села налаштовує на гарний відпочинок та приємне спілкування. Для створення веселої забави залучені працівники будинку культури та народні умільці, а організатори свята клопітливо метушаться та з затамуванням подиху чекають оплесків, як знаку подяки за їх старання і бажання подарувати кожному гарний настрій та щирі посмішки.

Серед гостей на святі була присутня начальник управління культури, туризму та інформації, Алла Бец, яка щиро привітала присутніх та вручила подарунковий сертифікат для вокального ансамблю «Любава».

Також представниками народного депутата Олександра Володимировича Гереги було вручено подарунки вихованцям дитячого садочка та учасникам антитерористичної операції.

Бажаємо громаді села Голозубинці, добробуту, процвітання та мирного неба.

Детальніше...


Фінал Чемпіонату України з волейболу серед юнаків та дівчат! Бронза наша!

13.06.2019

З 8 по 13 червня в с. Стрілкове Генічеського р-ну Херсонської обл. проходив фінал Чемпіонату України з волейболу серед юнаків та дівчат 2005 р.н. і молодша шкільна волейбольна ліга України. Юнаків Хмельницької обл. представляла команда Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3. В напруженій боротьбі ми потрапили в четвірку найсильніших команд, де вибороли ІІІ місце і стали бронзовими призерами.

Детальніше...