http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/26/2019-02-26_1781/images/images-85285.jpg

Субсидії доведеться повернути

26.02.2019

Згідно із законопроектом, буде діяти нова система, за якої інспектори перевірять, чи дійсно на законних підставах людині виплачуються гроші з державного і місцевих бюджетів, а також з фондів держсоцстрахування. Допконтролю підлягають всі види виплат: пенсії, субсидії, стипендії (державні), інші види грошової допомоги і пільг: наприклад, матерям-одиначкам, учасникам боїв і т. д. “Головних причин для жорстких заходів – дві: чинні закони нечітко формулюють права і обов’язки як перевіряльників, так і тих, кого перевіряють, а також те, що, за даними вибіркових перевірок отримувачів субсидій інспекторами Мінсоцполітики у 2018 році, виявлено 68 тис. осіб, яким виплачувалося кілька субсидій за різними адресами. Якщо створять Єдиний реєстр одержувачів держдопомоги в масштабах всієї країни (в Кабміні сподіваються встигнути до кінця року), подвійні виплати будуть виключені”. За даними Мінфіну, у 2018 році завдяки поточній верифікації соцвиплат вдалося попередити неефективне використання 5,9 млрд грн (близько 10% виділених на субсидії держкоштів), а 46,5 млн грн повернути у бюджет. У Мінфіні стверджують, що незаконних виплат може бути до 30% – у 2019 році це майже 20 млрд грн. 

В Україні влада готує новий законопроект, який передбачає жорсткий контроль за доходами українців, які отримують субсидії або будь-яку іншу допомогу від держави. Як сказано, згідно з документом, суму субсидій планують урізати, самих одержувачів перевіряти тричі, а незаконно отриману допомогу доведеться повернути. Відзначається, що в Раду вже поданий законопроект, що встановлює новий порядок доступу до інформації про реальні доходи тих, хто отримує допомогу з бюджету. Якщо виявиться, що людина приховала свої доходи і отримувала допомогу від держави незаконно, її доведеться повернути, зокрема через суд. Передбачено три види верифікації: превентивна, яка проводиться, коли людина звертається за держдопомогою, поточна – в період отримання виплат, і ретроспективна – за три останні роки отримання виплат. При цьому Кабмін пропонує внести до Єдиного реєстру додаткові дані: в єдиній базі зафіксують фактичне місце проживання, унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі (використовується для обліку в’їзду/виїзду громадян за межі країни, що дозволить контролювати заробітчан, і обліку паспортів та інших документів, що засвідчують особу), а також постійно оновлювану інформацію про банківські рахунки одержувача держдопомоги, операції та залишки на рахунках. Читайте такожІнформація про зустріч Захисника!

11.07.2024

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГРОМАДИ!
Завтра, 12 липня, ми очікуємо прибуття тіла нашого загиблого Героя – ШИМКА Віталія Миколайовича...

Детальніше...


Є В СВІТІ БІЛЬ, ЯКИЙ НІКОЛИ НЕ ВІДПУСТИТЬ...

12.07.2024

Сьогодні наша громада прощалася з Віталієм Миколайовичем ШИМКОМ, 48-річним молодшим сержантом, який загинув 5 липня 2024 року в районі населеного пункту села Григорівка Бахмутського району Донецької області, виконуючи бойове завдання із захисту України...

Детальніше...