http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/26/2019-02-26_1781/images/images-85285.jpg

Субсидії доведеться повернути

26.02.2019

Згідно із законопроектом, буде діяти нова система, за якої інспектори перевірять, чи дійсно на законних підставах людині виплачуються гроші з державного і місцевих бюджетів, а також з фондів держсоцстрахування. Допконтролю підлягають всі види виплат: пенсії, субсидії, стипендії (державні), інші види грошової допомоги і пільг: наприклад, матерям-одиначкам, учасникам боїв і т. д. “Головних причин для жорстких заходів – дві: чинні закони нечітко формулюють права і обов’язки як перевіряльників, так і тих, кого перевіряють, а також те, що, за даними вибіркових перевірок отримувачів субсидій інспекторами Мінсоцполітики у 2018 році, виявлено 68 тис. осіб, яким виплачувалося кілька субсидій за різними адресами. Якщо створять Єдиний реєстр одержувачів держдопомоги в масштабах всієї країни (в Кабміні сподіваються встигнути до кінця року), подвійні виплати будуть виключені”. За даними Мінфіну, у 2018 році завдяки поточній верифікації соцвиплат вдалося попередити неефективне використання 5,9 млрд грн (близько 10% виділених на субсидії держкоштів), а 46,5 млн грн повернути у бюджет. У Мінфіні стверджують, що незаконних виплат може бути до 30% – у 2019 році це майже 20 млрд грн. 

В Україні влада готує новий законопроект, який передбачає жорсткий контроль за доходами українців, які отримують субсидії або будь-яку іншу допомогу від держави. Як сказано, згідно з документом, суму субсидій планують урізати, самих одержувачів перевіряти тричі, а незаконно отриману допомогу доведеться повернути. Відзначається, що в Раду вже поданий законопроект, що встановлює новий порядок доступу до інформації про реальні доходи тих, хто отримує допомогу з бюджету. Якщо виявиться, що людина приховала свої доходи і отримувала допомогу від держави незаконно, її доведеться повернути, зокрема через суд. Передбачено три види верифікації: превентивна, яка проводиться, коли людина звертається за держдопомогою, поточна – в період отримання виплат, і ретроспективна – за три останні роки отримання виплат. При цьому Кабмін пропонує внести до Єдиного реєстру додаткові дані: в єдиній базі зафіксують фактичне місце проживання, унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі (використовується для обліку в’їзду/виїзду громадян за межі країни, що дозволить контролювати заробітчан, і обліку паспортів та інших документів, що засвідчують особу), а також постійно оновлювану інформацію про банківські рахунки одержувача держдопомоги, операції та залишки на рахунках. 



Читайте також





КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ

28.03.2024

Активно триває робота із дітьми та їх сім’ями, яка спрямована для результативного вирішення проблеми виховання та всебічного...

Детальніше...