http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/28/2019-02-28_8121/images/images-4257.jpg

МОН: Вперше гроші спрямують на підтримку інклюзії в садочках та закладах профосвіти

28.02.2019

У бюджеті 2019 року передбачено 504,5 млн грн на розвиток інклюзивної освіти, з них 353,3 млн спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, ще 37,2 млн використають для забезпечення інклюзії в дитсадках, а 24,8 млн – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти. Відповідну постанову було прийнято Урядом 27 лютого 2019 року.

«Розвиток інклюзивної освіти і забезпечення рівних можливостей на освіту для кожної української дитини – один із основних наших пріоритетів. Саме тому цьогоріч ми вперше спрямовуємо гроші на  підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти. Окрім цього, з понад 504 млн грн 39 будуть використані для дообладнання наших інклюзивно-ресурсних центрів. Нагадую, що зараз вже створено більш як 500 таких центрів, а до кінця року їх має бути вже 700», – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що цьогоріч буде закуплено ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

«Торік ми закупили 500 таких методик для тих інклюзивно-ресурсних центрів, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в інклюзивно-ресурсні центри, що відкриватимуться 2019 року. Крім того, вже у березні почнеться навчання працівників центрів – по кілька осіб з кожної області – для роботи із цими методиками», – пояснила Лілія Гриневич.

Міністр додала, що ще 1 млн грн піде на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та школа. Саме через цю систему здійснюватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців ІРЦ, зберігатиметься висновок щодо освітніх потреб дитини, а також фіксуватимуться корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

Нагадуємо, що лише за останній рік кількість школярів з особливими освітніми потребами, що навчаються у звичайних школах поруч з однолітками, зросла на 61%. Загалом зараз у закладах загальної середньої освіти навчається понад 12 тис, а в дошкільних закладах майже 2,2 тис. дітей з особливими освітніми потребами.



Читайте також