



Оптимізація шкіл – складне і болюче питання практично для всіх мешканців громади!
Оптимізація шкіл – складне і болюче питання практично для всіх мешканців громади, адже на потреби освіти з власних доходів міського бюджету спрямовується більше 60% коштів, і, відповідно, на благоустрій територій, освітлення вулиць, ремонт та будівництво водогонів, доріг та інше залишається незначна частина коштів.
Щоб обговорити дані питання, 6 червня в приміщенні КЗ ДМР «Будинок творчості школяра» було проведено тренінг з директорами шкіл. Цей захід умовно розділявся на три частини.
У першій частині, на основі підготовленої управлінням освіти, молоді та спорту презентації, було детально обговорено наповнюваність класів (середня наповнюваність по місту - 22 учні, по селах - 11, а є школи, в яких наповнюваність складає 5-7 учнів). Усі зрозуміли: якби середня наповнюваність класів у нашій громаді була не 15 учнів, а більшою, тоді громада отримала б більшу суму освітньої субвенції з державного бюджету, яку можна було б спрямувати на підвищення якості освіти та підвищити зарплату вчителям.
У другій частині тренінгу директори шкіл побували у різних ролях (голови громади, учня, батька, старости, пенсіонера, та інших), і в результаті обговорення запропонованих ситуацій учасники зрозуміли, наскільки важко задовільнити усі потреби мешканців громади, відремонтувати дороги, утримувати комунальні установи, забезпечити харчування учнів тощо.
У третій частині напрацьовували шляхи вирішення проблемного питання «Як забезпечити якість освіти за умови недостатнього фінансування», враховуючи основну ціль освіти «Здоровий, конкурентоспроможний випускник – патріот своєї країни».
Підводячи підсумки тренінгу, присутні дійшли висновку, що оптимізація шкіл мусить відбуватися, але потрібно врахувати усі аспекти, аби забезпечити потреби учнів.