http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/03/10/2021-03-10_5098/images/images-45250.jpg

Інформація про стан законності на території, яка знаходиться під юрисдикцією Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури за 2020 рік

10.03.2021

Вивченням стану протидії злочинності встановлено, що на території міста та районів упродовж 2020 року правоохоронними органами вживалось ряд організаційно-практичних заходів щодо протидії злочинності, зокрема, спрямовані на забезпечення стану законності та правопорядку в регіоні, виявлення та розкриття кримінальних правопорушень, профілактику їх вчинення, відшкодування збитків, спричинених злочинами.

Разом з тим, ефективність цих заходів не гіовною мірою відповідає реальним можливостям правоохоронних органів, не завжди в повному обсязі ними використовуються надані законодавством повноваження.

Крім того, серед основних причин високого рівня злочинності залишається соціально-економічне становище як у державі загалом так і на піднаглядній території зокрема (низький рівень доходів громадян, відсутність робочих місць), недостатній рівень профілактичної роботи, безпечність самих громадян тощо

Завдяки проведеній організаційній роботі досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах прокурорської діяльності.

І. Загальна характеристика злочинності та стану законності при проведенні досудового розслідування та оперативно-розшукової діяльності.

Так, за 2020 рік в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 1424 кримінальних правопорушень вчинених на території міста Кам’янець-Подільський, що на 2,4% менше, ніж за 2019 рік (1459). Вчинених на території Кам’янець-Подільського району в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 600 кримінальних правопорушень, що на 1,8% менше, ніж за 2019 рік (61,1).

Упродовж 2020 року на території Дунаєвецького району зареєстровано 434 кримінальних правопорушень, що на 14,4% менше, ніж за 2019 рік (507).

Разом з тим, на 7,6% збільшилась кількість зареєстрованих у минулому році кримінальних правопорушень вчинених на території Новоушицького району - 227 (минулого року - 21,1).

Рівень правопорушень на території міста Кам’янець-Подільського на 10 тис. населення становить 34,1 по Кам’янець-1 Іодільеькому району - 26,2, Дунаєвецькому району - 30,7, Новоушицькому району - 32,5, що менше ніж по області - 49,9.

По місту Кам’янець-Подільський зменшилась кількість особливо тяжких злочинів (з 15 до 10). По Кам’янець-Подільському району кількість вказаної категорії злочинів зросла на 14,3% або з 7 до 8.

На території Дунаєвецького району на 5,6% з 36 до 38 збільшилась кількість виявлених злочинів проти життя та здоров’я особи.

З 9 до 7 або на 22,2% зменшилась кількість виявлених на території Новоушицького району злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, їх аналогів або психотропних речовин прекурсорів

Протидія корупції.

В 2020 році судами за участю прокурорів місцевої прокуратури розглянуто 75 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання декларацій та не повідомлення про суттєві зміни в декларації), до адміністративної відповідальності притягнуто 36 осіб, відносно 8 осіб судом закрито провадження, у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, відносно 2 осіб справи судом закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу адміністративного правопорушення.

Загалом за процесуального керівництва місцевої прокуратури розслідувано низку корупційних кримінальних правопорушень, 4 з яких у 2020 році скеровано до суду.

Стан законності у сфері кримінальног о судочинства.

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля прокуратури спрямовані на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень (справ) сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання державного обвинувачення в судах.

До суду направлено 411 кримінальних проваджень з обвинувальними актами (178 - по місту Кам’янець-Подільський, 58 - по Кам’янець- Подільському району, 114 - по Дунаєвецькому району, 61 - по

Новоушицькому району), (щодо неповнолітніх - 8, з них 4 - по місту Кам’янець-Подільський, 2 - по Кам’янець-Подільському району, 1 - по Дунаєвецькому району, 2 — по Новоушицькому району), з угодами про визнання винуватості та про примирення - 25. Клопотань про звільнення особи від кримінальної відповідальності - 14, клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру - 5.

До суду направлено 6 кримінальних проваджень у бюджетній сфері, 4 корупційних кримінальних провадження.

IV. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру

Вжиття низки організаційно-практичних заходів сприяло підвищенню ефективності нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах застосування заходів примусового характеру органів національної поліції, ізоляторі тимчасового тримання. Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих та ув’язнених.

За результатами розгляду 88 документів реагування місцевої прокуратури до відповідальності притягнуто 18 осіб.

Так, притягнення до дисциплінарної відповідальності за грубе порушення вимог законодавства мало місце у ГІТ №6 та роті конвойної служби ГУНП в Хмельницькій області. Працівниками зазначених підрозділів ГУНП допущено порушення вимог законодавства, у зв'язку з чим неодноразово виявлялись заборонені для зберігання та використання предмети. За результатами розгляду документів прокурорського реагування притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 посадові особи ІТТ №6 та 6 посадових осіб конвойного підрозділу ГУІ ІГІ в Хмельницькій області.

Представницька діяльність на захист інтересів держави

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою забезпечено ефективне виконання конституційної функції представництва прокурором інтересів держави в суді.

Роботу вдалось зосередити на вирішенні найбільш гострих проблем та досягти позитивних реальних результатів в бюджетній сфері, сфері земельних відносин, у т.ч. щодо земель прибережної захисної смуги.

Загалом на захист інтересів держави місцевою прокуратурою у 2020 році заявлено 179 позовів (18 - місто Кам’янець-Подільський, 136 Кам’янець-Подільський район, 13 - Дунаєвецький район, 12 - Новоушицький район) на суму 27,9 мли. гри. (З млн. 230 тис. гри. - місто Кам’янець- Подільський, 16 млн. 113 тис. гри. - Кам’янець-Подільський район, 357 тис. грн. - Дунаєвецький район, 8,2 млн. грн. - Новоушицький район), судами за вказаний період задоволено 90 позовних заяв (8 - місто Кам’янець- Подільський, 136 - Кам’янець-Подільський район, 1 - Дунаєвецький район, 18 - Новоушицький район).

Реально виконано судові рішення за позовами місцевої прокуратури більш як на 6,6 млн. грн. (359 тис. грн. - місто Кам’янець-Подільський, 436 тис. грн. - Кам’янець-Подільський район, 7 тис. грн. - Дунаєвецький район, 5 млн. 829 тис. грн. - Новоушицький район). В ході представництва інтересів держави розпочато 9 кримінальних проваджень.

Забезпечено системне реагування представницькими засобами прокурорського реагування на факти бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування на факти незаконної оренди земельних ділянок.

Так, у 2020 році до господарського суду Хмельницької області заявлено позов в інтересах держави в особі Хмельницької обласної державної адміністрації, Новоушицької районної державної адміністрації до українсько- угорського товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 20 га, вартістю 5,6 млн. грн., укладеного між РДА та вказаним товариством та зобов’язання повернути земельну ділянку у державну власність.

Рішенням суду вказані вимоги місцевої прокуратури задоволено, земельну ділянку повернуто у власність держави.

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель водного фонду.

Упродовж 2020 року до судів заявлено 13 позовів про визнання незаконними та скасування розпоряджень райдержадміністрацій та сільських рад і витребування 13 земельних ділянок вказаної категорії

Крім того, місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Так, встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 98 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 196 га та загальною вартістю 11,8 мли. гри., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

На час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки, вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, 98 спірних земельних ділянок, загальною площею 196 га вартістю 11,8 млн. грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура упродовж І півріччя поточного року звернулась до суду з вимогами витребування 98 земельних ділянок на користь держави, з яких більшість уже задоволено судом.

Діяльність у сфері ювенальної юстиції

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою особлива увага приділяється захисту прав і свобод дітей, насамперед, вживаються заходи спрямованні на охорону життя і здоров’я, соціальний захист, гідний розвиток дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку. З метою захисту інтересів держави в сфері охорони дитинства використовувались засоби представницького характеру.

На вказаному напрямі місцевою прокуратурою до суду заявлено 19 позовів (з них: 3 - місто Кам’янець-Подільський, 12 - Кам’янець- Подільський район, 3 - Дунаєвецький район, 1 - Новоушицький район), реально виконано рішень судів на суму 67 тис. грн.

Виявлялися факти порушення вимог законодавства мри використанні нерухомого майна освітніх закладів.

До прикладу, до Хмельницького окружного адміністративного суду заявлено позов в інтересах держави до Новоушицької селищної ради про визнання бездіяльності протиправною (щодо тривалого не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій знаходиться

Кучанська загальноосвітня школа) та зобов'язання вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, який задоволено.

Крім того, місцевою прокуратурою заявлено позов до господарського суду Хмельницької області в інтересах держави, в особі міністерства освіти і науки України, ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» до з ФОП Ковальського А.В. заборгованості за договором оренди приміщення навчального закладу в сумі 64,4 тис. грн., який також задоволено.

Розгляд звернень громадян

Упродовж 2020 року відбулося зменшення кількості звернень, які надійшли до місцевої прокуратури на 15% - 509 проти 645 торік (236 - місто Кам’янець-Подільський, 194 - Кам’янець-Подільський район, 49

Дунаєвецький район, ЗО - Новоушицький район). За цей період вирішено 236 звернень громадян та юридичних осіб, з них задоволено 9.

Від народних депутатів України звернення не надходили.

Зменшилась кількість вирішених звернень з питань досудового розслідування - 187 проти 238 (104 - місто Кам'янець-Подільеький, 68 Кам’янець-Подільський район, 10 - Дунаєвецький район, 5 - Новоушицький район). Майже дві третини надійшло від учасників кримінального провадження (1 10).

Скарги на дії і рішення слідчих поліції складають майже третину (49) від загальної кількості вирішених звернень з питань досудового розслідування.

Розглянуто 4 скарги на дії процесуальних керівників, з яких 1 задоволено.

Звернень щодо поновлення конституційних прав і свобод громадян в межах КПК України упродовж 2020 року не було.

Втричі збільшилось число вирішених звернень з питань

представництва інтересів громадян та держави в суді - 9 (проти 3 у минулому році), які не задовольнялись.

Стосовно порушень прав дітей, та з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, звернення не надходили.

На особистому прийомі прийнято 77 звернень громадян (41 - місто Кам’янець-Подільський, 27 - Кам’яиець-Подільський район, 4

Дунаєвецький район, 5 - Новоушицький район), з них керівником прокуратури - 22.

З порушенням встановленого порядку та понад установлений термін звернення не вирішувались.

ІIX. Стан інформування суспільства про роботу прокуратури

З метою забезпечення відкритості та гласності у роботі Кам’янець- Подільської місцевої прокуратури, інформування суспільства про результати діяльності, місцевою прокуратурою систематично здійснюється висвітлення інформації про діяльність органів прокуратури в засобах масової інформації.

Упродовж 2020 року місцевою прокуратурою скеровано до державних органів влади 36 інформацій про стан законності (за 2019 рік - 27).

За період 2020 року здійенено 499 виступів в засобах масової інформації (174 - місто Кам’янець-Подільський, 201 - Кам’янець-

Подільський район, 64 - Дунаєвецький район, 60 - Новоушицький район). Найчастіше інформація про результати прокурорської діяльності оприлюднювалася у мережі Інтернет- 482.
Крім того, з метою досягнення конструктивних взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства, налагоджено співпрацю з засобами масової інформації та представниками громадських організацій.

Автор:Кам’янець-Подільська місцева прокуратура


Читайте також

ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ ЖИТИМЕ ВІЧНО…

26.02.2024

Платформа пам’яті «Загиблі Герої Дунаєвеччини» створена з метою увічнення пам’яті... 

Детальніше...