http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/10/19/2021-10-19_1937/images/images-3039.jpg

Комп’ютерні ігри у житті дитини

19.10.2021

Настав час осінніх канікул, діти мають багато вільного часу, який в більшій своїй мірі може ними використовуватися для комп’ютерних ігор. Саме тому ризик негативного впливу віртуального простору на дітей стає вищим ніж зазвичай. І якщо для дорослої людини, психіка якої вже сформувалася, гра виступає способом відпочинку та релаксації, то як же вона впливає на свідомість дитини, яка лише тільки починає формуватися фізично та психологічно?

Існує думка, що деякі комп’ютерні ігри, зокрема військові стратегії і «стрілялки», які були створені для розвитку спеціальних навичок у військових, можуть формувати у дитини жорстокість. Було проведено багато досліджень, що підтвердили цю точку зору. З одного боку, ігри допомагають виходу агресії і негативних емоцій назовні, з іншого ж, навпаки, формують певні негативні стереотипи поведінки. І навіть впливають на психіку сильніше, ніж бойовики.

Ще одним негативним боком віртуальних ігор є комп’ютерна залежність. Першими показниками цього явища є: роздратованість і неможливість зайняти себе чимось іншим, якщо комп’ютер не працює; хоча б один прогул школи через сидіння за комп’ютером; ніч біля комп’ютера; бажання будь-яку діяльність виконувати біля комп’ютера; агресія у відповідь на заборону сидіти біля комп’ютера.

Саме в такі моменти кіберпростір для дитини починає межувати із реальністю. Переживаючи якісь невдалі соціальні контакти вона починає потребувати заглибитися у нереальний світ, де відчуває себе господарем ситуації і може втекти від реалій зовнішнього світу. За допомогою комп’ютерної гри можливий варіант підвищення самооцінки, доведення власної значимості та самореалізації – з часом від цього і починає з’являтися психічна залежність. В наслідок такої хвороби відбувається деформування соціальних, професійних, матеріальних та сімейних цінностей людини.

Але не усі ігри є чинниками залежності, на думку багатьох фахівців існують такі комп'ютерні ігри, які можуть принести користь вашій дитині. Це: ігри для розвитку логіки, уваги, пам'яті, інтелекту і інших якостей. До них відносяться різні логічні ігри, ребуси і головоломки. Ігри – стратегії не вимагають підвищеної очної напруги, швидкості реакції і уважності. Таку гру у будь-який час можна перервати, не опасаючись бути з'їденим або убитим.

Якщо правильно підібрати гру і чітко обмежити час перебування дитини за комп'ютером (для дошкільника воно не повинне перевищувати 10 хвилин), то результатом гри стане вироблення уміння швидко приймати рішення, розвиток логічного мислення, уваги, координації, уміння планувати свої дії.

Отже, батькам важливо розуміти, що залежність від комп'ютерних ігор обганяє інші види комп'ютерної залежності по своїй силі по глибині впливу на психіку дитини. Їм слід поклопотатися про те, як зацікавити дитину повчальними і розвиваючими іграми та стежити за часом, який дитина проводить за комп'ютером.

Автор:Служба у справах дітей Дунаєвецької міської ради


Читайте також



ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

26.04.2024

Ми стикаємося з аферистами практично скрізь: на вулиці, купуючи щось через Інтернет або просто по телефону. Шахраями, які за допомогою дзвінків або смс-повідомлень намагаються відібрати у звичайних українців гроші, вже нікого не здивуєш...

Детальніше...


НАУКОВИЙ ОЛІМП ЮНИХ ЕКОЛОГІВ ГРОМАДИ

26.04.2024

Сьогодні, в день 38 річниці Чорнобильської катастрофи, юні екологи Дунаєвеччини презентували еко-проєкти...

Детальніше...