http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/10/31/2022-10-31_2729/images/images-2464.jpeg

Подбайте про свою безпеку: яких правил у будинку та на вулиці потрібно дотримуватися при відключенні світла

31.10.2022

В осінньо-зимовий період одяг найчастіше вибирається темного кольору. А темніти на вулиці зараз починає значно раніше. При відключенні освітлення на вулицях та на будівлях цілі вулиці стають темними.

Дитина, яка одягнена у темний одяг і з темним рюкзаком - непомітна для водіїв авто, скутерів і так далі. Купіть звичайні світловідбивні наклейки та начепіть їх на одяг та рюкзак. Ваша мета одна, і вона важлива – дитину має бути видно у темряві здалеку. З корисних лайфхаків - купіть дитині звичайний кишеньковий ліхтарик, з яким вона повинна ходити після настання темряви. Це не тільки зробить дитину видимою, а й убереже її від падінь на нерівних поверхнях.

Велосипедистам потрібно забезпечити свою видимість у темряві всіма доступними способами - повісьте ліхтарик, купіть жилет, що відбиває світло, начепіть світловідбивачі будь-якого виду. Можна навіть їздити з налобним ліхтариком. Це вбереже від падіння у темряві та захистить від наїзду автомобіля. І дуже акуратно переходьте дорогу - ви можете бачити автомобіль, а ось водій вас бачить не завжди. Пам'ятайте про це!

Наведіть вдома порядок - правила безпеки у житлі. Приберіть у квартирі по максимуму та розчистить простір. У світлий час доби пройдіться вашими стандартними маршрутами по будинку і перевірте, щоб там нічого вам не заважало ходити в темряві. Зазвичай це переходи з однієї кімнати до іншої, на кухню, в туалет і ванну, до вхідних дверей. Це істотно знизить ризик спіткнутися в темряві об якусь коробку або отримати травму через зайві меблі.

На випадок вимкнення світла розмістіть у різних кімнатах засоби для освітлення – ліхтарики, лампочки на батарейках, свічки та сірники. Щоб потім у темряві це все не шукати. Обов'язково підготуйте житло до відключень світла у літніх родичів – для них травми та падіння можуть бути з дуже тяжкими наслідками. Зробіть для них запас продуктів, ліків, теплих речей, свічок та ліхтариків.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також

НАВІКИ В ПАМ’ЯТІ, НАЗАВЖДИ У СТРОЮ

24.05.2024

Знову вмивається кров’ю і сльозами українська земля… Громада сьогодні зустріла полеглого, мужнього Захисника, солдата, стрільця стрілецького взводу стрілецької роти стрілецького батальйону, 39-річного ФІЦЕКА Віталія Станіславовича. Безжальний російський агресор забрав його мрії, надії, його життя...

Детальніше...