http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/05/30/2023-05-30_7810/images/images-60809.jpg

УВАГА!

30.05.2023

Шановні споживачі!

В період з травня по вересень щорічно різко зростає споживання води для поливу присадибних ділянок. Надмірне споживання води, призводить до перепадів тиску у водогонах мережі.

Утворюються ділянки з високим та низьким тиском, що призводить до поривів труб, адже мережа не розрахована на такі навантаження. Особливо гостро постає питання використання для поливу води без приладів обліку та шляхом самовільного приєднання

Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України від 27.06.2008 Мо 190, використання питної води для поливу дворових і прибудинкових територій та зелених насаджень, а також інших витрат води для утримання будинків, зокрема прибирання місць загального користування, без засобів обліку не допускається y разі самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення виконавець проводить розрахунок витрат води за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води. Якщо дату початку самовільного приєднання виявити неможливо, то період самовільного користування становить 30 діб (за 30 днів це буде понад 12 000 грн для труби діаметром 15 мм).

Також, за самовільне використання води передбачена кримінальна відповідальність. Так, санкція ст. 188-1 Кримінального кодексу України (Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання), передбачає покарання у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

КП «Міськводоканал» ДМР має право на звернення до правоохоронних органів, з метою порушення кримінального провадження за статтею 188-1 ККУ для відшкодування завданих збитків та притягнення порушників до кримінальної відповідальності).

Додатково рекомендуємо споживачам, в яких наявні прилади обліку, здійснювати полив в години мінімального навантаження на систему водопостачання - з 22:00 по 6:00.

Сподіваємось на Ваше розуміння!

Автор:КП "Міськводоканал"


Читайте також

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НАДАЄ ВАУЧЕРИ НА НАВЧАННЯ!

20.06.2024

З початку року 522 мешканця Хмельниччини отримали ваучер на навчання...

Детальніше...