![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-91365.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-91365.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-88474.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-88474.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-6699.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-6699.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-26824.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-26824.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-73407.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-73407.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-72828.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-72828.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-99474.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-99474.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-48680.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-48680.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-67024.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-67024.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-68463.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-68463.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-18851.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-18851.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-30637.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-30637.jpg)
![http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-78273.jpg](http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/05/17/2024-05-17_7735/images/images-78273.jpg)
ТРЕНІНГ З ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ДУНАЄВЕЧЧИНИ
В сучасних реаліях вміння надавати ППД (першу психологічну допомогу) є надзвичайно важливим для педагога. Адже ППД - це набір навичок і підходів, що допоможуть людям, які знаходяться у стані дистресу і потребують допомоги, управляти ситуацією і справлятись із нагальними потребами. 17 травня педагоги Дунаєвецької ТГ та Солобковецької ТГ взяли участь у другому сертифікованому тренінгу з основ надання першої психологічної допомоги дітям у м. Кам’янці-Подільському. Захід проводився в рамках співпраці Центру ПРПП із Товариством Червоного Хреста України у Хмельницькій області.
Перша психологічна допомога дітям відрізняється від ППД дорослим, адже діти розуміють ситуацію та реагують на неї інакше, ніж дорослі; діти залежать від дорослих у плані догляду та захисту, мають інші потреби. Педагоги під час тренінгу мали змогу пригадати основні правила надання першої психологічної допомоги, опрацювали сім технік для підтримуючого спілкування з дітьми, які знаходяться у стані дистресу:
- Перший контакт
- Збір інформації
- Активне слухання
- Нормалізація
- Узагальнення
- Тріангуляція
- Заспокоєння
Учасники тренінгу вправлялись з надання ППД у складних ситуаціях, працювали з наданими сценаріями ситуацій, у яких необхідні вміння надавати ППД.
Важливим закінченням заходу був розділ «Турбота про себе ДО». Адже саме вміння турбуватись про власний психологічний стан допоможе надати потрібну допомогу тим, хто її потребує у відповідний момент.
Сподіваємось, що вміння, здобуті під час тренінгу допоможуть покращити професійний рівень не лише учасників заходу, але й колег у ЗЗСО.