http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/07/24/2019-07-24_4462/images/images-86250.jpg

Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня для школи та садочка

24.07.2019

   Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку, що дитина здорова.

   Першого вересня стартує новий навчальний рік, а значить перед батьками знову виникнуть питання, що потребують вирішення. Одне з найважливіших – обов’язковий медичний огляд, який необхідно пройти всім школярам та дошкільнятам перед початком начального року. Які довідки слід готувати, розповіли у Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради.

   «Для відвідування школи та садочку у 2019 році потрібно кожній дитині мати довідку форми № 086-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Її видає сімейний лікар, з яким була підписана декларація. Термін дії довідки становить один рік. Для першокласників і дітей, які вперше йдуть до садочків потрібна довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень». Якщо дитина отримала додаткові щеплення або ревакцинацію, цю довідку потрібно оновити та знову принести до навчального або дошкільного закладів», - розповіла начальник відділу загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Наталія Бакалюк.

   Чи потрібна для школи медична карта.

   Медична карта дитини (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна - дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

   Право на медичну таємницю гарантує стаття 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

   «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у Законі.

   Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також



«ДЖУРА» - ПАТРІОТИЗМ, ШЛЯХЕТНІСТЬ ТА ПОВАГА!

17.05.2024

Під таким гаслом 17 травня у Дем’янковецькому лісовому масиві відбулося офіційне відкриття І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»...

Детальніше...