http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-89079.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-59554.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-65956.png http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-35086.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-69157.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/04/08/2021-04-08_6074/images/images-93145.jpg

Навички ХХІ століття у сучасній школі

08.04.2021

Покидаючи шкільні стіни, сьогоднішній випускник має підходити до будь-якої справи з творчістю, гнучкістю та власним баченням, орієнтуватися в інформаційному просторі та користуватися сучасною технікою, бути ініціативним та відповідальним, співпрацювати з іншими та бути лідером. Такий набір вмінь отримав назву «Навички ХХІ століття» і був визначений видатними педагогами, керівниками підприємств та урядовими установами як необхідний сучасній людини.

Але як органічно інтегрувати вивчення таких навичок у сталу шкільну систему?

Відповідь на це запитання шукали представники фахової спільноти учителів англійської мови ЗЗСО Дунаєвецької міської ради під час засідання майстерні передового педагогічного досвіду 08 квітня 2021 року.

Щоденні професійні та життєві виклики потребують від нас зібраності, вміння критично мислити та шукати креативних шляхів вирішення проблем. Про емоційний інтелект годі й говорити. Це те, на чому будується ефективна комунікація, колаборація, партнерство та успіх будь-якого проєкту.

Відомий американський психолог Деніел Гоулман у своїй книзі відмітив, що розвинений емоційний інтелект важливіший за високий рівень IQ. І розвивати цю якість потрібно змалечку – як вдома, так і в школі.

Щодо шкіл, то сучасні європейські навчальні заклади вже давно змістили акцент на розвиток так званих core skills (ключові навички). Без них сьогодні не обійтися не лише в професійній діяльності, а й у повсякденному житті.

В ході онлайн заходу головою фахового об’єднання Світланою Ігнатьєвою, учителем англійської мови Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», на прикладі європейських навчальних закладів було визначено, за допомогою яких практичних прийомів розвивають навички, необхідні в XXI столітті та які допомагають дітям зростати впевненими особистостями, здатними творити своє майбутнє. Після успішного виконання програми професійного розвитку під час участі у пілотному проєкті Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні, Світлана Володимирівна отримала сертифікат тренера з «ключових навичок».

Сьогодні, в умовах сучасного глобалізованого інформаційного світу в переліку навичок успішної людини з’явилися навички медіаграмотності.

Зараз не лише здобувачі освіти, а й педагоги також потребують цих навичок, щоб працювати в інформаційну епоху та засвоювати мінливі технології. Наразі навчальні заклади нашої громади перейшли на дистанційне навчання, тому надзвичайно актуальним сьогодні є висвітлення питання «Використання онлайнових засобів для залучення дітей до інтерактивного навчання на уроках англійської мови». Досвідом використання онлайн сервісу Nearpod з метою урізноманітнення дистанційного навчання з колегами поділилась Марина Сметанюк, яка активно впроваджує інтерактивні засоби навчання на своїх уроках.

Завдяки такому підходу діти навчаються із задоволенням, гармонійно розвиваються, відчувають себе важливими та необхідними у кожну хвилину шкільного життя. Це згуртовує вчителів та учнів, допомагаючи їм бути на одній хвилі.

Сучасній людині недостатньо мати лише міцні знання, аби стати успішною в майбутньому – потрібно вміти адаптуватися до різних ролей, уміти приймати рішення, бути комунікабельною, компетентною в питаннях інформаційно-комунікаційних технологій, ініціативною у навчанні й роботі, відповідальною, творчою й інноваційною. І саме сучасний учитель повинен формувати ці навички в учнів. Тому знайомство педагогів з методиками, педагогічними технологіями і засобами ІКТ, що дозволяють полегшити цей процес – відіграє велике значення сьогодні.

Автор:Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької м


Читайте також



ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ… МИНАЄ ЧАС ТА НЕ МИНАЄ БІЛЬ ВІД ВТРАТИ

28.03.2024

Війна — страшна, бо залишає після себе не лише зруйновані і спалені села та міста. Ця лиха сила приносить із собою багато горя та страждань, завжди бере у людства найбільшу ціну. Ми можемо навчитися миритися з усіма її наслідками, але навчитися жити «БЕЗ» - практично неможливо...

Детальніше...


ЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ

28.03.2024

28 березня 2024 року, відбулось засідання міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих, обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Дунаєвецької територіальної громади...

Детальніше...